AKIN, PAZAR YERİ ESNAFININ SORUNLARINI DİNLEDİ

31 Mayıs 2018 Perşembe, 11:20

CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet AKIN, seçim çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Akın’ın salı günkü çalışma adresleri Gönen ve Bandırma oldu. İlk olarak pazar yeri esnafını ziyaret eden Akın, hemşerileriyle seçim bildirgesini konuştu. Daha sonra Bandırma’da Demokratlar Platformu’nun düzenlediği iftar yemeğine katıldı. Akın’ın çalışmalarının detayları şu şekilde;
Gönen Pazar yeri esnafının sorunlarını dinleyerek, yurttaşlarla dertleşen Akın,“Son 4 yılda 430 binin üzerinde esnafımız iflas etti, geri kalanı da borç batağında mücadele ediyor.Esnaf Bakanlığı kurarak, esnaf ve sanatkârların sorunlarının siyasette geniş yer bulmasına olanak tanıyacağız. Esnaf aleyhine olan farklılıkları ortadan kaldıracağız. Desteklerle ve teşviklerle esnaflarımızı yeniden kalkındıracağız.” dedi.
Akın’ın yurttaşlarla iletişimi görülmeye değerdi. Yaşlılar tarafından evlatları gibi görünen Akın, TBMM çalışmalarında yaşlılara sahip çıkıyor. Akın, altmış beş yaş maaşının arttırılması için TBMM’ye bir kanun teklifi de sunmuştu, güncel üç aylık olarak ödenen bu maaşın yaşlılarımızın en temel ihtiyaçlarını bile karşılamadığını gündeme getirmişti.
Genç milletvekili pazar yeri esnafının ziyaretinden sonra Bandırma’ya geçti. Demokratlar Platformu’nun yemeğinde konuşan Akın şunları söyledi; “Mübarek Ramazan ayının bereketini sofralarımızda idrak ettiğimiz şu günlerde, ülkemiz ve piyasalar adına pek de bereketli olmayan dönemden geçiyoruz. Enflasyon canavarını pazarlarda, marketlerde en çok hissettiğimiz dönemdeyiz. İktidarın ekonomi politikaları manevi değerlerimizi de etkiler oldu.” dedi.
Akın konuşmasında ağırlıklı olarak Türkiye ekonomisinin üzerinde durdu. Hükümetin seçim bildirgesinin muhalefet seçim bildirgesi gibi olduğunu ifade eden Milletvekili Akın, “İktidar çarşamba günü seçim bildirgesini açıkladı. Sanırsınız muhalefetin seçim bildirgesi; ‘Yapacağız, edeceğiz, düzenleyeceğiz’ On altı yıldır tek başına iktidardasın. Hiç bir konuda on altı yıldır tutan yok, eliniz armut da toplamıyor. Ağzından çıkan her söz, hele de son bir kaç yıldır “yasa hükmünde”, elinde OHAL bahanesiyle kullandığın KHK çıkarma yetkisi de var. Yine de yapacağız, edeceğiz. Bu sözlerin, vaatlerin hiçbir ciddiye alınacak tarafı yoktur. Sorunların nedeni olan AKP iktidarı, Türkiye’ye, ekonomimize çare olamaz.” şeklinde konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Powered by MOYWEB