CHP EDREMİT KADIN KOLLARINDAN ANNELERE VEFA

15 Mayıs 2018 Salı, 14:57

CHP Edremit Kadın kolları anneler günü nedeni ile Edremit’te vefakâr bir etkinlik düzenledi. Salon Kaya’da gerçekleştirilen etkinliğe kadınlar büyük ilgi gösterdi.
Edremit CHP Kadın Kolları başkanı Nerman Çelik ve ekibi 8 Mart Emekçi kadınlar gününün ardından anneler günü dolayısıyla da yine anlamlı bir etkinliğe imza attı.
CHP Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı, İl Kadın Kolları başkanı Fatma Şener, CHP Edremit İlçe Başkanı Tayfun Gerkuş, Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka ve Belediye Meclis üyeleri, Edremit Gençlik kolları başkanı Yusuf Yavuz, İl ilçe yönetim Kurulu üyeleri, İl İlçe Kadın ve Gençlik kolları yöneticilerinin de katıldığı etkinliğe partili kadınların ilgisi yoğun oldu.
Saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başlayan etkinlikte Edremit Kadın Kolları başkanı Nerman Çelik, CHP Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı, İl Kadın Kolları başkanı Fatma Şener, CHP Edremit İlçe Başkanı Tayfun Gerkuş, Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka Edremit Gençlik kolları başkanı Yusuf Yavuz ve İl Kadın Kolları yönetim kurulu üyesi Gülay Odabaş günün anlamı ve ülke gündemi hakkında görüşlerini ifade ettiler. Milletvekili adaya adaylarından Ensar Aytekin, Seval Bozkurt ve Dilan Şahverdi partili kadın üyelere kendilerini tanıtma imkanı buldular.
Edremit CHP Kadın Kolları Başkanı Nerman Çelik yaptığı konuşmada konukları selamladıktan sonra şu ifadelere yer verdi; “Başta bizlere seçme ve seçilme hakkını veren Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve annesi Zübeyde hanımı saygıyla anıyor ve sizlerin anneler gününü bir anne olarak kutluyorum.
Anne olmak sonsuz fedakârlık, karşılıksız sevgi, merhamet gibi bütün güçlü ve iyi duyguları içinde barındıran dünyanın en kutsal mesleğidir. Bir kadın anne olduğu zaman artık dünya üzerinde kendisinden önce evladı gelmektedir. Bu nedenledir ki bütün kadınlar kendi gelecekleri için kaygılanmayı bir kenara bırakıp evlatlarının geleceği için mücadele etmektedir. Tıpkı, çocuklar ölmesin şeker de yiyebilsin dediği için çocuğuyla birlikte cezaevine giren Ayşe Öğretmen gibi. Aynı genel başkanımız gibi biz kadınlar da özgürlük ve demokrasi mücadelesi vermeye devam edeceğiz.
Tüm kadınların birlikte olduktan sonra aşamayacağımız hiçbir engel olmadığını düşünüyorum. Biliyorsunuz ki basık seçime 42 gün kaldı. Bu seçim cumhuriyetimizin dönüm noktasıdır.
Tek adam rejimine, partili cumhurbaşkanına, bitmek tükenmek bilmeyen OHAL’e, yasama yürütme ve yargının tek elde olmasına, işçinin emekçinin sömürülmesine, işleyen fabrikalarımızın zarar ediyor bahanesiyle özelleştirilmesine, ülkemizin daha fazla talan edilmesine izin vermeyeceğiz.
Her seçimde olduğu gibi yine en büyük görev kadınlara düşmektedir. Gece gündüz demeden, mahalle mahalle, köy köy, kapı kapı gezmeye, çocuklarımız ve gelecekleri için var mısınız?
Çünkü SIKILTIK artık vakit TAMAM!”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Powered by MOYWEB