Sarımsaklı Kur’an Kursu kursiyerlerinden tilavet

12 Mayıs 2018 Cumartesi, 13:39

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde; Sarımsaklı Yunus Emre Camii Kur’an Kursu’nun 26 kursiyeri, anlamlı bir etkinlikle öğrendiklerini sergiledi.

Sarımsaklı Yunus Emre Camii’nde düzenledikleri bir Kur’an tilavetiyle öğrendiklerini sergileyen 26 kursiyer kadını Ayvalık İlçe Müftülüğü Vaizi İzzet Altıntaş da yalnız bırakmadı.
Kurs hakkında bilgiler veren kurs eğitmeni Saliha Küçük, Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde düzenlenen Kur’an Kursu’nun yılsonu hatim programında bulunmaktan duyduğu memnuniyeti ifade ederek, “Kış boyunca eğitim gören kursiyerlerimizin bugün burada hazırladıkları programı vatandaşlarımıza sunuyoruz. Kursiyerlerimiz şimdide Kur’an-ı Kerim okumaya başlamışlardır. Bugün inşallah Hatim de indirecekler. Bir anlamda bu yılki kursiyerlerimizin veda etkinliği olacak bu. İnşallah seneye de aynı şekilde bu kurslarımızı sürdüreceğiz. Çünkü bizim amacımız Allah’ın kelamını, bilmeyen arkadaşlarımıza öğretmektir” dedi.
Kalabalık bir vatandaş topluluğunun da hazır bulunduğu yılsonu etkinlikte konuşan Ayvalık İlçe Müftülüğü Vaizi İzzet Altıntaş, ilçe genelinde düzenledikleri Kur’an kurslarında ayetleri ve Hz. Muhammed’in Hadis-i Şerifleri’ni kursiyerlerin öğrenmiş olmasından duyduğu memnuniyeti ifade etti.
Kur’an-ı Kerim’in insanlara Hak’ı anlatan ve ahirete göç ederken iyi amelli olunması halinde ahirete ait müjdeler sunduğunu belirten Altıntaş, bu bağlamda Ayvalık’ta 30 ayrı noktada açtıkları Kur’an Kursları’nda 228 kursiyerin eğitim gördüğünü söyledi.
Kur’an-ı Kerim’in bir hayat kitabı ve hidayet rehberi olduğuna işaret eden Vaiz Altıntaş, “Kur’an-ı Kerim, insanları Hak’tan, hakikate ulaştıracak kitaptır. Bugün Fransa’da Kur’an-ı Kerim’in insanlara faydalı olmadığını ifade ediyorlar. Bu iddialar külliyen yalandır. Bunlar, Kur’an-ı Kerim’i anlamaktan uzak gayretlerdir. Amaçlı davranışlardır. Bu tür davranışlar insanlar arasında hoşgörüyü yok edip, kavga ve savaşların ortaya çıkmasına neden olabilecek unsurlardır. Çünkü Kur’an-ı Kerim’de insan katletmeyi öven bir tane bile ayet yoktur. Bu yüzden de bu tür davranış sergileyenlerin bu iddialarını reddediyoruz. Biz Müslümanlar, Kur’an-ı Kerim’e daha çok sahip çıkmak zorundayız. Kur’an-ı Kerim ile daha çok içli dışlı olmalıyız.” diye konuştu.
Kursiyerlerden Şefika Keklik de, Kur’an-ı Kerim’i okumayı öğrenmiş olmaktan son derece mutlu olduğunu belirterek, “Bugün burada hatim indirecek olmanın da heyecanını yaşıyorum. İnşallah çok güzel şeyler olacak. Ülkemiz için de çok güzel şeylerin olacağına inanıyorum” ifadelerini kullandı. SUAT SALGIN

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Powered by MOYWEB