MİNİK SATRANÇ USTALARINDAN BAŞKAN UYSAL’A ZİYARET

08 Mayıs 2018 Salı, 10:34

Burhaniye Belediyespor Kulübü 18 Yaş Altı Kız Satranç Takımı,2018 Balıkesir Satranç Küçükler-Yıldızlar-Kadınlar İl Şampiyonası’nda 2’nciliği elde ederek, büyük bir başarıya imza attı. Minik satranç ustaları aldıkları ödülü, Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal’a takdim etti.
7-8-9 Nisan’da Balıkesir’de yapılan turnuvada 18 takım arasından il 2’ncisi olan ve Türkiye Şampiyonasına katılmaya hak kazanan Pınar Özdemir, Beyza Yamaç, Azra Yılmaz ve Emine Ceren Yavuz,eğitmenleri Ali Köken ve Umut Deniz Karansu ile birlikte Başkan Uysal’a ziyarette bulunarak, aldıkları kupayı kendisine teslim etti.
Gençlerin zihinsel ve sosyal gelişimine fayda sağlamak amacıyla Belediyespor bünyesinde satranç kulübü kuran Başkan Uysal ise minik satranç ustalarıyla sohbet ederek, elde ettikleri başarıdan ötürü kendilerini tebrik etti. Sporun ve sporcunun her zaman yanında olduklarını vurgulayan Uysal, “Küçük yaşta elde ettikleri bu başarı bizleri gururlandırdı. Onları yetiştiren aile ve öğretmenlerini kutluyorum” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Powered by MOYWEB