BALIKESİR BBP STARTI İDDALI VERDİ

07 Mayıs 2018 Pazartesi, 11:05

Büyük Birlik Partisi 27. Dönem Balıkesir Milletvekili Aday Adayları Tanıtım Toplantısı Gerçekleştirildi.

Aker Et Lokantasında yapılan tanıtım toplantısına 25 aday adayı katıldı. Önce kahvaltıyla başlayan programda kahvaltı sonrası açılış konuşmasını Büyük Birlik Partisi Balıkesir İl Başkanı Ahmet Cemil Aydoğan yaptı.

Büyük Birlik Partisi Kurucular Kurulu üyesi Arif Sağlam’ın da yer aldığı tanıtım toplantısında Başkan Aydoğan, “Kıymetli Basın mensupları, değerli dava arkadaşlarımız; malum önümüzde bir genel seçim var. Bu nedenle biz de BBP teşkilatı olarak aday adaylarımızı tanıtmak adına böyle bir toplantı tertip ettik. Ben öncelikle partimizin kurucular kurulu üyesi Arif Sağlam Bey yanımızda.” diyerek kendisini taktim etti.

Sağlam;“Bu seçimde de biz BBP olarak milletin vicdanı, milletin sesi, Türk dünyasının ve Nizam-ı Âlemin birincil öncülleri olarak bu kutlu yürüyüşe inşallah arkadaşlarımızla birlikte devam etmek istiyoruz” diyen Sağlam şunları kaydetti; “İnşallah bu davada kavgasız, gürültüsüz, hoşgörü içinde seçim bitecek ve biz yine hep beraber kucaklaşacağız. Bu vatanın çocuklarıyız. Bu toprakların insanlarıyız. Kavga etmeden, birbirimizi kırmadan, hele hele iftira tezvirat gibi şeylere girmeden, bildiğimiz doğruları, hakkı ve hakikati seslendirerek bu güzel yarışı hayırlısı ile neticelendiririz. Bu seçimlerin ülkemize Balıkesir’imize, Türk âlemine, İslam âlemine ve Bütün dünyaya hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Aday adayı arkadaşlarımıza da başarılar diliyorum.”. dedi.

Sonrasında Başkan Aydoğan;
Değerli basınmensupları, kıymetli dava arkadaşlarım aday adayı arkadaşlarımız; Ülkemizin içinden geçtiği süreç, önemli. Değerlendirilmesi gereken bir süreç. Hem yurt içinde hem yurt dışında terörle mücadele ettiğimiz bir süreç. Ve bundan öncesinde de 16 Nisan Referandumunda milletimiz bir sistem değişikliğini oyladı. Parlamenter sistemden, Cumhurbaşkanlığı seçimine geçiş ile ilgili bir sistem oylandı. Tabi öğünden bugüne kadar sistem seçimden sonra değişeceği için sistemin değişmesinin hiçbir etkisinin görüşmedi insanlar üzerinde. Ama insanlar burada milletimiz vatandaşlarımız bir tercih kullandı sistemin değişmesi yönünde. O nedenle de bir an önce seçimlerin yapılıp bu sisteme bir an önce geçilmesi gerekiyordu. Bu vesile ile de Sayın Devlet Bahçeli’nin çıkışı sonrasında da Cumhurbaşkanı ile görüşmesinden sonra 24 Haziran Erken seçim kararı çıktı. Tabi buna bazıları baskın seçim dediler. Aslında baskın seçim değil bir an önce sistem değişikliğinin başlaması ve Türkiye’nin tüm İslam dünyasının dolayısıyla önünün açılması için en erken seçim tarihi belirlendi. Biz BBP olarak 16 Nisan referandumunda sistemin değişmesi yönünde bir duruş sergiledik, bir tavır sergiledik. Şuan da bu seçimlerle ilgili de aynı tavrımızı; yani o gün nerede duyuruyorsak bugün de aynı yerde duruyoruz. Aynı tavrımızı göstermeye devam ediyoruz. Cumhur ittifakı ile ilgili ilk dillendirmeye başlandığında biz şunu söylemiştik; Biz, milliyetçi, muhafazakâr, vatansever, demokrat; tüm kesimlerin bir araya gelmesinden birlik beraberlik içerisinde hareket ederek ülkemize milletimize ve Türkİslam dünyasına hizmet etmesinden yanayız. Dolayısıyla da bu ittifakı, bu birlikteliği destekliyoruz. Sonuna kadar da yanındayız demiştik. Tabi ondan sonraki süreçte biz BBP olarak tüm yetkili kurumlarımızla nu istişare ettik. Genel idare kolumuzla görüşüldü. MKYK’da görüşüldü. Sonrasında en son il başkanları toplantısında da görüşüldü. Ve biz Cumhur ittifakının içerisinde AK Parti Listelerinden seçime girmeye kararverdik. Bununla ilgili de bir kaç gün önce partimizin genel sekreteri ve Ak Parti Genel Başkan yardımcıları da ortak bir açıklama yaptıkları İttifak protokolü de nihayetinde yüksek seçim kuruluna teslim edildi. Dolayısıyla biz bu süreçte Cumhur ittifakının içerisinde AK Parti listelerinden seçime gireceğiz. Biz bugün aday adaylarımızı size tanıtacağız.” Diyerek Aday adaylarını tanıttı.

Büyük Birlik Partisi 27. Dönem Balıkesir Milletvekili Aday Aday Listesi şöyledir;

1. Ahmet Ulu
2. Fatih Korkmaz
3. Hamza Başarır
4. Harun Ertaş
5. Hatice Eren
6. İsmail Aldemir
7. İsmail Yılmaz
8. İsmail Yörük
9. Kadir Geraslan
10. Mustafa Yurt
11. Necdet Koşar
12. Saim Kaya
13. Süleyman Atak
14. Yasin Erdoğan
15. Zekai Çakır
16. Abdurrahman Karaoğlan
17. Ali Filik
18. Mustafa Yıldırım
19. Gül Molla
20. Orhan Kömürcü
21. Hamide Ay
22. Şeref Kafa
23. Gül Örnek
24. Mustafa Canpolat
25. Kaner Varol

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Powered by MOYWEB