05 Mayıs 2018 Cumartesi, 14:00
NECATİ ALBAŞ
NECATİ ALBAŞ necatialbas10@gmail.com Tüm Yazılar

Türk gıda markaları Arap yatırımcılarla buluştu

11. Türk-Arap Buluşması kapsamında açılışı gerçekleştirilen 3 fuarda 15 Arap ülkesinden gelen 1.000 yatırımcı Türk gıda markaları ile buluştu.

Türk gıda ve tarım ürünleri 15 Arap ülkesinden gelen yaklaşık bin iş adamına tanıtılıyor. Açılışta konuşan TÜRAP Derneği Genel Başkanı Sabuhi Attar, “Türkiye ve Arap ülkeleri arasındaki işbirliğini her zaman arttırmamız lazım” dedi.

Türk Arap Ülkeleri İşbirliği Derneği (TÜRAP) desteğiyle TURABEXPO tarafından düzenlenen ve Ekonomi Bakanlığı, KOSGEB, İstanbul Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, TOBB ile MÜSİAD tarafından desteklenen 11. Türk-Arap Buluşması başladı.

Bu kapsamda,

Türk-Arap Gıda ve Gıda Teknolojileri Fuarı,
Türk-Arap Tarım ve Tarım Teknolojileri Fuarı İşbirliği Organizasyonu,
Türk-Arap Otel, Kafe, Pastane Ekipmanları, Ağırlama, Konaklama Teknolojileri ve Ev Dışı Tüketim Fuarları İşbirliği Organizasyonunun açılışı gerçekleştirildi.
Açılışa TÜRAP Derneği Genel Başkanı Sabuhi Attar, MÜSİAD Genel Başkan Vekili Mahmut Asmalı, Dünya Fahri Konsoloslar Birliği Türkiye Başkanı ve Haşimi Ürdün Krallığı İzmir Fahri Konsolosu Ömer Kaplan, MÜSİAD İzmir Şube Başkanı Ümit Ülkü, 15 Arap ülkesinden yaklaşık bin iş adamı ile Türk markalarının temsilcileri katıldı.

Türk gıda markaları Arap pazarını hedefliyor
Açılışta, fuarlar sayesinde gıda sektörü bakımından dışa bağımlı Arap ülkelerinde Türk gıdalarının pazar payının arttırılmasının hedeflendiği belirtildi. Ayrıca Türk gıda sektörü ile Arap gıda sektörünün önde gelen temsilcilerinin buluşmasının yeni iş birliği olanakları sağlayacağı ifade edildi.

Türk markalarının tanıtımında fuarlarının önemini dile getiren konuşmacılar, ardından açılış kurdelesini keserek stantları gezdi. Arapların fuar kapsamında tanıtılan ürünlere yoğun ilgi göstermesi dikkat çekti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Powered by MOYWEB