BALDEP BAŞKANI SALİH SAĞIROĞLU OLDU

05 Mayıs 2018 Cumartesi, 13:36

Balıkesir’i yurt içi ve yurt dışında temsil eden Balıkesirliler Derneklerinin bir araya gelmesi ile oluşturulan Balıkesirliler Dernekleri Platformu BALDEP’ in Başkanlığına Salih Sağıroğlu seçildi.
Çeşitli il, ilçe ve yurt dışındaki ülkelerde faaliyet gösteren Balıkesirliler Derneklerinin iki sene önce başlayan tek çatı altında toplanma çalışmaları sonucu oluşturulan BALDEP ‘in başkanlığına Salih Sağıroğlu seçildi. Geçtiğimiz hafta dernek başkanları ve temsilcilerinin katıldığı Balya’daki çalıştay’dayönetim seçimi için oluşturulan komisyon kendi aralarında yaptığı görüşmeler sonucu Salih Sağıroğlu’nun Başkanlığına karar verdi. Komisyon ayrıca İrfan Göktaş ve Tarık Erülgen’i Başkan yardımcılığına, İsmail Önay’ı Genel Sekreterliğe, Mehmet Çalışkan’ıda üye olarak seçerek 1 yıl boyunca Balıkesirliler Dernekleri Platformunun yönetimini oluşturmuş oldu.
Konu ile ilgili bir açıklama yapan Başkan Sağıroğlu şunları söyledi; “ Öncelikle talebim olmadığı halde bizleri bu göreve layık gören dernek başkanlarımın hepsine ayrı ayrı teşekkür ederim. Her biri Balıkesir’den uzakta Balıkesir ve insanı için üstün gayret sarf eden başkanlarımız ve yönetimlerini kutluyorum. Gönüllülük esasına dayanan STK ları ayakta tutmak zordur. Hele’ki bu STK lar batı illerini temsil eden kuruluşlar ise çok daha zordur. Geçmişe baktığınızda ayakta kalamayıp kapanan derneklerin örneklerini görebilirsiniz. Fakat son 10 yılda Balıkesir’i temsil eden derneklerde ciddi bir artış olmaya başladı. Günümüzde STK ların önemi her geçen gün artıyor ve gelecekte daha da artacak. Biz de bunu öngörerek 2 yıl önce çalışmalara başladık. Güç birliği yaparak hedeflerimize daha hızlı ilerleyebileceğimiz konusunda mutabık kaldık. Her alanda ses getirebilmek , Balıkesir adını daha fazla duyurabilmek için gerekli olan ne varsa yapacağız. Şu an platformumuzda 20 dernek bulunmakta. Fakat katılımlar devam ediyor. Bir yandan yeni dernekler kuruluyor, diğer yandan BALDEP’e katılmak için müracaatlar sürüyor. Balıkesirliler artık kabuklarını kırdı. Batı illeri içinde bir ilk’i başardık. İnşallah önümüzdeki günlerde daha iyi oluşumlar kurarız. Tekrar bu oluşumda yer alan tüm derneklerimizi kutluyorum Balıkesir ve Balıkesirliler adına teşekkür ediyorum” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Powered by MOYWEB