Şef aşçılar, yeni sezonu değerlendirdi

04 Mayıs 2018 Cuma, 11:34

Balıkesir Edremit Körfez Aşçılar Derneği (BEKAD), yeni yaz tatili sezonu öncesinde son kez bir araya gelerek, yol haritasını belirledi ve birlikteliklerini pekiştirdi.
Aralarında dünya çapında ödüllü şef aşçıların da yer aldığı Balıkesir Edremit Körfez Aşçılar Derneği, ilçenin Kızılkeçili kırsalındaki çay kenarında bulunan bir piknik alanında üyeleriyle buluştu. BEKAD Yönetim Kurulu Başkanı Fahri Batur’un ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıda katılımcılara kahvaltı ikram edildi. Çok sayıda dernek üyesinin katıldığı toplantıya, Edremit Lokantacılar Esnaf Odası Başkanı Aykut Dürüst te katıldı. Dernek üyeleri, önümüzdeki yaz sezonu öncesinde sorunlarını paylaştı ve çözüm önerileri arandı. Birlik ve beraberliğin artırılması ve sorunların çözülmesi amaçlanan toplantıda bölgenin bazı gıda firmaları mamullerini şef aşçılara tanıttı.
Gazetecilere açıklamada bulunan BEKAD Başkan Yardımcısı Sakin Karayurt, “Tüm usta arkadaşlarımızı toplayarak sezon öncesinde böyle bir birliktelik oluşturduk. Güzel bir seminer yaptık. Sezon öncesinde tüm meslektaşlarıma başarılar diliyorum. Güzel bir sezon geçireceğiz inşallah. Burada birlik ve beraberlik mesajı verdik. Yeni sezona vira Bismillah diyoruz. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.
Edremit Lokantacılar Esnaf Odası Başkanı Aykut Dürüst ise, “Bugün, lokantacıların omurgasını oluşturan aşçılar derneğimizin toplantısına katıldık. Sezon öncesinde bir moral kahvaltısı oldu. Onlar olmazsa lokantacılar odası da olmaz. Bugün dostluk ve birliktelik içerisindeyiz. Birkaç yeni firmanın da tanıtım yapılıyor. Biz de iş yerlerimizde sunumlarını yapacağımız mamullerin tadına ilk önce burada bakmış olduk. Acaba doğru mu, yanlış mı yapılıyor, buna bakıldı. Sınavı geçtiklerine inanıyoruz. Böyle güzel bir etkinlikte aşçılarımızla birlikte olmaktan mutlu olduk. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Balıkesir Edremit Körfez Aşçılar Derneği Başkanı Bahri Batur da, “Bugün bütün dernek üyelerimiz ile birlikte yeni yaz sezonu öncesinde bir araya geldik. Yeni lezzetler tadıyoruz. Birlik ve beraberliğimizi kaynaştırıyoruz. Birlikte kararlar alıyoruz. Destekçi firmalarımızla birlikte güzel bir kahvaltı organizasyonu tertip ettik. Tüm ustalarıma, şeflerime teşekkür ediyorum” dedi.
Kızılkeçili Çayı kenarındaki işletme sahibi Savaş Türedi, herkesi doğal piknik ve kahvaltı alanına beklediklerini söyleyerek, aşçılara teşekkür etti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Powered by MOYWEB