“GENÇLİK GELECEĞİMİZ DEĞİL, BU GÜNÜMÜZDÜR!

02 Mayıs 2018 Çarşamba, 12:48

Cumhuriyet Halk Partisi Balıkesir milletvekili aday adayı İlknur Doğan Kamalı
“GENÇLİK GELECEĞİMİZ DEĞİL, BU GÜNÜMÜZDÜR!
Cumhuriyet Halk Partisi Balıkesir milletvekili aday adayı İlknur Doğan Kamalı kimdir?
Balıkesir Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden “Türkolog” olarak mezun oldu. Balıkesir Üniversitesi Necatibey Eğitim Fakültesi’nde “pedagojik formasyon” eğitimini tamamlayarak öğretmenlik görevine başladı. Aynı yıl Anadolu Üniversitesi Radyo ve TV Programcılığını bitirdi. Balıkesir’in yerel tv kanallarında sunuculuk ve spikerlik görevlerinde bulundu. Birçok gazetede köşe yazıları yayımlandı. Edremit’in yerel bir gazetesinde Genel Yayın Yönetmeni olarak çalışmaya başladı ve “gazeteci”’ unvanını aldı. 15 yaşından itibaren CHP lise gençliğinde aktif olarak çalışan İlknur Doğan Kamalı,18 yaşını bitirdiğinde CHP Bandırma Gençlik Kolları, Balıkesir İl Gençlik Kolları Yönetimi ve Balıkesir İl Kadın Kolları Yönetimlerinde bulundu. Chp Parti Okulu eğitmeni olarak görev yaptı. CHP’nin Türkiye’deki tek dergisi olan Balıkesir Söylem Dergisi’nin önce editör ve genel koordinatörü daha sonra imtiyaz sahibi oldu. Çeşitli sempozyumlar ve panellerde oturum başkanlığı yaptı ve konferanslara konuşmacı olarak katıldı. Balıkesir Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde yüksek lisans eğitimi aldı. Edebiyatımızda A’dan Z’ye Yazar-Eser-Tür adında YKS ve KPSS öğrencilerine yönelik hazırladığı bir kitabı vardır.
CHP BALIKESİR MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI İLKNUR DOĞAN KAMALI
Bir ülkenin şansı varsa onu doğru yöneticilere denk getirir, tıpkı bir öğrencinin eğitim yaşamında doğru öğretmene rastlaması gibi. Kendimi yetiştirmenin bir okulu olsa o okulun adını CHP koyardım. 18 yaşımdan bu yana partimizin her kademesinde görev alarak insan haklarını, demokratik ve laik Türkiye’nin bekasını, barışı, aydınlık bir geleceği, eğitimi, emeği, çocuk ve kadın haklarını savunmayı şiar edindim. CHP, yürüdüğümüz bu karanlık ormanda doğru yolu bulmamı sağlayan bir ışık oldu.
CHP, arkadaşlarıma, dostlarıma, yoldaşlarıma ve aileme duyduğum güvenin timsalidir. CHP onuriliğimizdir, duyarlılığımızın timsalidir. Siz değerli yol arkadaşlarımla birlikte yeri geldi bir parça ekmeği bölüp cesaretimize katık ettik, yeri geldi umutsuzluğun içinden umut yaratmayı bildik. Dünyanın en zor işidir insanı insan olarak görmek. Biz, insanı insan olarak görmeyi bildik. Bugün, benim baktığım yerden Türkiye’nin, artık kayığını sallayıp denizde dalga olduğunu inandırmaya çalışan, bol keseden vaatler savuran yarım eğitimli ve bol gürültülü alışılagelmiş siyasetçi tipi yerine eğitimli, birikimlerini akıllıca kullanabilen, nitelikli, olgun ve analitik düşünebilen bireylere ihtiyacı vardır. Savaşın, açlığın, yoksulluğun, işsizliğin hüküm sürdüğü, emperyalizmin ahtapot kollarında demoklesin kılıcı gibi başımıza inen toplumsal yıkımların akıl almaz boyutlara ulaştığı günümüzde insanlar arasına Çin Seddi çeken sınıf farkını reddediyorum. Gücümü, örgütümden, Clara’dan, Rosa’dan, Mirabel Kardeşler’den, Bahriye Üçok’tan, Uğur Mumcu’dan, Behice Boran’lardan, darağacına giderken bile Orhan Kemal okuyan Deniz Gezmişlerden ve askeri açken sofraya oturmayan Mustafa Kemal’den alıyorum. Umudu örgütlemek için gençlik geleceğimiz değil, bugünümüz olmalıdır. Birlik ve dayanışmaya en çok ihtiyaç duyduğumuz gün ise şüphesiz 24 Haziran’dır. Bu şiarla, mücadelenin odağında olmaktan çekinmiyor, bir lahza duraksama olmaksızın umudu ilmek ilmek örgütleyeceğimize yürekten inanıyorum. Hayallerimiz genç olsun, projelerimiz genç olsun, umutlarımız genç olsun! Kıymetli yol arkadaşlarım, CHP Balıkesir Milletvekili Aday Adayı olarak çıktığım bu yolda hepinizin desteğini bekliyor, saygılarımı sunuyorum.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Powered by MOYWEB