EDREMİT’TE ENSAR COŞKUSU!

02 Mayıs 2018 Çarşamba, 12:55

 Ensar Vakfı Edremit Şubesinin ve İmam Hatip Ortaokullarının birlikte organize ettiği “Sabır Beklemek midir?” adlı konferansın da verildiği programda İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri izleyicilere doyumsuz anlar yaşattı.
İmam Hatip Lisesi Meslek Dersler Öğretmeni İbrahim ÇETİNKOZ’un Kur’an tilavetiyle başlayan program,
Ensar vakfı Edremit Şube Başkanı Mustafa SÜS’ün açılış konuşması yapmasıyla devam etti.
Başkan Süs yaptığı konuşmada,
“Fatihler, Abdulhamitler, Recep Tayyip Erdoğanlar yetiştirmek istiyorsanız çocuklarınıza iyi rehber olmalı, onlara hak ettiği değeri vermeli, onların peşinden gitmeden onlara adam akıllı rehber olmalısın. Bizler de Ensar Vakfı olarak üzerimize düşeni fazlasıyla yerine getirmeye hazırız.
21 yaşında İstanbul’u fetheden Fatih’in torunları olarak kendimize güvenmeli, çocuklarımıza güvenmeli hayata yeni bir bakış açısı getirmeliyiz, yoksa bırakın İstanbul’u fethetmeyi, Ayasofya’ya bile sahip çıkamayız” dedi.
“Sabır beklemek midir?” konulu konferansta konuşan İlçe Müftülüğü Şube Müdürü Adem Polat, Sabrı Asr-ı Saadet döneminden örnekler vererek anlattı, peygamberlerin çektiği çilelere baktığımızda bizlerin haline şükretmesi gerektiğini vurgulayan Polat, sabır beklemek değil, bilakis kalkıp çalışmak, tedbir almak, Allah’a tevekkül etmektir” dedi.
İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri de şiirlerle, ilahi ve marşlarla izleyenlerin beğenisini kazandı.
Programa Ak Parti ilçe Başkanı Metin Örkçü ve Ak Parti Gençlik Kolları, Kadın Kolları tüm ekibiyle katıldı.
Çok sayıda davetlinin katılığı programda salonun tıklım tıklım olduğu görüldü ve izleyicilerin sık sık alkışlarla destek vermesi dikkat çekiciydi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Powered by MOYWEB