AK Partili aday adayları çalışmalara başladı

02 Mayıs 2018 Çarşamba, 13:00

24 Haziran’da yapılacak 27. dönem milletvekili seçimleri için AK Parti’de adaylık başvuruları 2 Mayıs gününe kadar uzatılırken, Balıkesir’deki aday adayları ilçelerde tanıtım gezileri yapmaya başladı.

Hızlı bir seçim sürecine girildiği şu günlerde siyasi partilerde aday adaylığı başvuru çalışmaları yoğun bir şekilde sürdürülüyor. Bilindiği üzere, 24 Haziran’da yapılacak olan 27. dönem milletvekili seçimleri için AK Parti’de adaylık başvuruları 2 Mayıs gününe kadar uzatılırken, AK Parti’de aday adaylığı başvuruları yüksek rakamlara ulaşmaya başladı.

Aday adaylığı başvurularını AK Parti İl Başkanlığı’na yapan Balıkesir’in hemen hemen tüm ilçelerinden aday adayları, ilçelerde kendilerini tanıtma gezilerine başladı. Farklı ilçelerden toplanarak AK Parti Edremit İlçe Teşkilatı binasına gelen 9 aday adayı, gerçekleştirilen toplantıda partililerle buluşarak kendilerini tanıttı. AK Parti İlçe Teşkilatı Başkanı Metin Örkçü’nün ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıya 27. Dönem AK Parti milletvekili aday adayları Ömer Alan, İbrahim Aydın, Adil Çelik, Yahya Yavuz, İsmail Köse, Dinçer Orkan, Gül Kocabey, Cumhur Yılmaz ve Mehmet Bozdemir katıldı. Aday adayları, partinin toplantı salonunda önce kendilerini tanıttı, sonra da partililerle sohbet edip sorularını yanıtladı. Gazetecilere değerlendirmede bulunan AK Parti Edremit İlçe Teşkilatı Başkanı Metin Örkçü, “Temayül yoklamasından önce milletvekili aday adaylarımız sağ olsunlar partimizi ziyarete geldiler. Mevcut 9 aday adayı isim geldi. Hepsi de partimize yakışan, nitelikli insanlar. Tabi ki, aday adayı sayısının 100’e yaklaştığını duyduk. Bu bizim için gurur verici bir olay. Bu dönem AK Parti’ye ciddi manada bir teveccüh var. Temayül yoklaması ile birlikte genel merkezimizin bu aday adayları arasından çok doğru kararlar vereceğine inanıyoruz. Artık kaç tanesi seçilirse milletvekili olacaklar. İnşallah ilçemiz için, ilimiz için, ülkemiz için hayırlısı olur. Hepsine başarılar diliyoruz” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Powered by MOYWEB