01 Mayıs 2018 Salı, 11:45
RAMAZAN NARİN NOGAYTÜRK
RAMAZAN NARİN NOGAYTÜRK xsusurlukx@hotmail.com Tüm Yazılar

YA İTTİFAK, YA DA MÜTTEFİK TÜRKİYE !

MHP Erken seçim istedi ve Hükümet de, ülkenin iyi yönetilmediğini zımnen kabul ederek, erken seçime EVET dedi değil mi ? Ama akabinde, kan kaybeden iki parti olduklarını gene zımnen kabul eden AKP ve MHP, birdenbire erken koalisyon anlamında CUMHUR İTTİFAKI diye, bir ittifak kurdular ki…; demek ki birinin hükümeti kaybetme kaygısı vardı, diğerinin ise, meclise girememe kaygısı vardı. Bu iki kaygı neticesinde işbu ittifak, vücudumuzda bir ur gibi, arz-ı endam eyledi.

BBP nin de, nasılsa parti olarak meclise girme ümidi yoktu. O da aman beni içinize alın ben ikinizi de destekliyorum diyerek, 3. ittifak partisi olmaya çalışıyor da… bence resmen almayacaklar o partiyi, ama birkaç ismine milletvekilliği vereceklerdir lütfen.

NERDEN ÇIKTI BU İTTİFAK/LAR ?

Can kaygısından çıktı, koltuk kaybetme korkusundan çıktı, yüce divanda veya uluslararası lahey mahkemelerinde, yargılanmak, hapse girmek korkusundan çıktı. Çıktı ve pir çıktı ki, aman ilerde iptal ve dava konusu olur diye, İTTİFAK YASASI bile çıkardılar ki, bu Anayasaya da aykırı. Ve, yarın seçimler iptal olursa bilin ki ; öncelikle işbu ittifak yasası yüzünden, ittifakın ipine sarılanlar yüzünden, seçimler iptal olacak.

KOALİSYON OUT, İTTİFAK İN !

94 yılda toplam 27 kez milletvekili genel seçimi yapan Türkiye, bu seçimlerin 19’unu 1946 yılından sonra yaptı ama ; BinaliYILDIRIM’ın kurduğu hükümet, 65. hükümet idi. 19 seçimde 65 Hükümetin tek suçlusu olarak, özellikle bugünkü AKP Genel Başkanı, 2002 seçimlerinde, akabi seçimlerde hep neyi dedi, KOALİSYONLAR KÖTÜDÜR ve ÜLKEYİ DAİMA GERİ GÖTÜRÜR. Ve, MHP-ANAP-DSP son koalisyon oldu ve hepsi meclisin dışında kaldı. Bu örnek te, 17 yıllık AKP iktidarının haklılık göstergesinde, imge olarak hep kullanıldı.

2002 Seçimlerindeki meclise, sadece iki partinin girebildiği olay, AKP nin hep hayali hep aynı hedefi oldu. Dikkat edin, bugün dahi çatışan iki parti var meydanda. AKP-CHP

Ülkemizde, çok partili parlamenter sisteme geçtikten sonra İlk koalisyon: CHP-AP dönemi (20.11.1961-25.06.1962) gerçekleşmişti. Ve, bugünkü Binali YILDIRIM’ın kurduğu hükümet ise ; 65. hükümet idi. 65. Hükümet ? Her hükümetin kabinesi ve başkanı değişken…19 seçimde 19 hükümetle gelseydik bugüne, Türkiye siyaseti, istikrarın heykelini dikecekti ve gelemedi. Gelemediği için de, İSTİKRAR halen dıştan dayaklarla ayakta…

En son 15 yıllık tek başına iktidarıile, sözde istikrar saltanatı süren AKP, 7 Haziran seçimlerinde çoğunluğu kaybetti ve koalisyona mahkum kaldı derken… KOALİSYON KÖTÜDÜR diye bu defa Devlet BAHÇELİ ve MHP, hönkürdemeye başladı ve seçim hükümeti ile, yeniden erken seçime gidildi ve AKP ÇOĞUNLUĞU KAZANDI da, MHP de rahatladı. Kolay değil, MHP 21 yıldır rahatlamaya çalışıyor !

Ama MHP nin zımnen ve arada alenen desteklediği, AKP çoğunluk iktidarı, 2018 e girerken yine çatırdadı ve kötü sinyaller vermeye başladı. Ülke, her an dış savaşa, her an iç savaşa, her an ekonomik krize, hazır hale gelmişti. Çünkü MHP nin 21 yıldır desteklediği AKP çoğunluk hükümeti, ülkeyi artık yönetemiyordu.

17 senelik tek parti AKP iktidarı da, istikrarı getirememişti demek ki… Getiremiyordu ve bu yapılan Referandumlarda, ANAYASA değiştirmelerle, alenen belliydi. Çünkü Referandumlarla ülkenin rejimi değiştiriliyordu ve sözde fiili durumlar, hukuki hale getiriliyordu. Öyle ya, Bağımsız Cumhurbaşkanı, zaten AKP genel başkanı gibiydi, bağımsız olamıyordu, onu AK partili yapmak lazımdı. Yapıldı. Ama ; Hükümetin başı, yasama meclisinin başı yapılamadı. Bunun için de, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi denilerek, BAŞKANLIK sistemi Referanduma götürüldü ve o engelde ortadan kaldırıldı. 16 Nisan Referandumuna göre oluşan fiili durum da hukuki hale getirilmeliydi. Onu da şimdilik 10 maddelik bir uyum yasası paketi ile hallettiler. Artık durumumuz hukuki !

Cumhuriyetin, kuruluş ayarlarıyla çok defa oynanmıştı, ve bu ayarlara göre vaziyet istihkamı gerekiyordu. Tek adam yönetimine, başka türlü geçilemezdi. Bu geçiş için, hükümetin yıllarca devlete soktuğu, fetullahçılar (Nakşibendinin nurcu tarikatı) kullanıldı. Fetöcülerle ittifak mı edilmişti, koalisyon mu kurulmuştu bilmiyorum. Onlar, AKP li olup, devleti nasılsa ele geçirdik diyerek, bir darbe girişimine kalkıştılar, veya kalkıştırıldılar, ama 250.000 adamları, devlet kardrolarından atıldı. Özellikle garsonlar atıldı. Ocakçılar, işe devam ediyordu, siyasi ayağına dokunulmadı. Ama bu vesile ile, partili… parti genel başkanı da yapılan sayın Cumhurbaşkanına, tek başına kanun çıkarma yetkisi de veriliverdi. KHK. Hem OHAL ilan edildi, hem de Kanun Hükmünde Kararname ile, kanunları çıkarma yetkisi, MECLİS ENTERNE EDİLEREK, tek başına sayın Cumhurbaşkanına verildi. Ve bu olağanüstü şartlarda erken seçim ilan edildi ve erken seçim yapalacak.

Cumhurbaşkanımızın, anti koalisyon söylemleri halen devam ediyordu ve KOALİSYONLAR PROJE DEĞİL, KABUSTUR diye açıklamaları… halen duyuyorduk.

Yani halen, KOALİSYON lar kötüydü, ülkeyi geri götürüyordu. koalisyon demek kabus demekti falan… aman aman !… İktidar gücü ortak kullanılmasındı, kullandırmadılar. Devletin bütün kurum ve kuruluşlarına, kürsülerine, kendi adamlarını getirdiler. Ortak eylem birliği demek olan, İTTİFAK ın ipine sarıldılar. Cumhur (halk ?) ittifakını oluşturdular. Ama adına koalisyon demediler. Oysa koalisyon da, ortak eylem birliğiydi oysa. Koalisyonlarda, gücü ortaklaşa kullanırken ki icraatlarınızın eylem değil mi ? Peki ittifaklarınızda aynı sandığa oy atmak, ortak eylem değil mi ? Bakın, ben bir TÜRKÇE öğretmeniyim ve KOALİSYON=İTTİFAK diyorum…Bunların farklı olduğunu iddia edenlerle, her zaman aynı masaya otururum. Siz ittifak halinde gelin oturun, ben… koalisyon kurmadan gelirim. Müettefik bulmadan gelirim. Yeter ki, beni ikna edin !

AKIL TUTULMASI !

Şimdi biz Türk Milleti, pek çok olayda akıl tutulması yaşadık da, aklımız zaman zaman dumura uğradı da, bizi geri zekalı görüp, algı oyunlarıyla bizi iteleyenleri, kimse kusura bakmasın ben hoş görmüyorum. Siz, hem 17-25 çağın hırsızlarını yüce divanda yargılatmazsam namerdim, namussuzum diyeceksiniz… sonra da çıkıp, mealen 17-25 i unutun, onlar memleketin bekası için bunu yapmışlar ve beka için o adamları ömür boyu başkan, ömür boyu iktidar yapacağız diyeceksiniz ve biz de bunu alkışlayacağız öyle mi ? Aklımızla, alay edilmesin arkadaş !

Düne kadar tukaka ettiğiniz ve hertürlü melaneti yüklediğiniz koalisyonlar kabus, sizin kurduğunuz işbirlikçiliklerden adını ittifak koyduğunuz paylaşımlar, PEMBE RÜYA öyle mi ? Ne yapmak istiyorsunuz ? Ölümü gösterip, bizi sıtmaya mı mahkum edeceksiniz ?

Biz bugün ülkenin, AKP+MHP ile zımnen kurulan, bir koalisyon ile yönetildiğini görmüyor muyuz ? Şimdiye kadar onlar nemalandılar, biraz da biz mamalanalım diyen MHP lileri, biz duymadık mı sanıyorsunuz ? Bu necip millete ve Başbuğ ATATÜRK ün kurduğu bu şerefli Türkiye Cumhuriyetine düşmanlığınız, nerden ileri geliyor ?Türkiyeye soktuğunuz 10 milyon göçmen (kür,tarap, ermeni v.d) ile Türk Milletini yok mu ettiğinizi sanıyorsunuz ?

Tamam, siyaseten zayıfladınız ve kan kaybediyorsunuz. İTTİFAK, mittifak diyeceğinize, kurun koalisyonunuzu arkadaş. Fiilen de kurun. Nasılsa fiili durumları hukuki hale getirme beceriniz, zaten var. Ama, bizim aklımızla alay etmeyin ! Alayınızın karşılığını, 15 milletvekilini IYI Partiye gönderen CHP ile, seçimlere sokmak zorunda kaldığınız IYI PARTİ ile, gördünüz umarım !

Yapmayın beyler, etmeyin..! Ateşle oynamayın ve Türklerin, zekasıyla da alay etmeyin. Türklerin tarihte 56 devleti yıktırdıkları vakidir, 57. devlet de yıkılabilir…Amenna ! Ama biliniz ki ; 58. Türk Devleti, o ateşin küllerinden yine kurulur ve siz o devlette olmazsınız ! Türklerin, devletleşme yeteneğiyle de alay etmeyin veya bu hasleti, sakın küçümsemeyin arkadaş ! İttifakınıza karşı müttefik olanlar var, olacaklar var ve olacaklar ! Ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti ilelebed payidar kalacak ! diyen Mustafa Kemal var, biz Mustafa Kemalin askerleriyiz diyen, bir cumhur var !

Eğer yapılırsa, eğer iptal edilmezse, 24 Haziran genel ve Cumhurbaşkanlığı seçimleri artık, hem ülkenin bekasını tayin edecektir, hem de varoluş kavgasını tescilleyecektir. Hani koalisyonlar için ; KABUSTUR KABUSSSS ! diye bağırıyordunuz ya, 25 Haziran biliniz ki, ya ittifak güçlerinin kabusu olacaktır, ya da topyekünTÜRKİYENİN ! Ya TÜRKİYE ya da MÜTTEFFİK TÜRKLER… Ya İTTİFAK , Ya da mütteffikler sevinecek, ya da ittifakçılar üzülecektir ! Halk ittifakına, milletin müttefikliği direnecektir. 24 Haziran seçimlerinin sonuçlarını ilan ediyorum. MÜTTEFİKLER, yüce Türk Milleti, sevinmeye hazır olun ! TTK. 30.04.2018 NOGAYTÜRK

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Powered by MOYWEB