Canbey, resmen aday oldu. İÇİMİZDEN BİRİ

01 Mayıs 2018 Salı, 11:26

Basın İlan Kurumu Genel Müdürlüğü’nde yöneticilik görevinden istifa ederek milletvekili adayı olacağını açıklayan Mustafa Canbey, adaylık başvurusunu Balıkesir AK Parti İl Başkanlığı’na yaptı.
AK Parti Balıkesir Milletvekili aday adayı Mustafa Canbey, il başkanlığına resmi başvurusu yaparak resmen aday adaylığını açıkladı. Memleketi Balıkesir’e hizmet için yola çıktığını söyleyen Canbey, 24 Haziran 2018’te yapılacak milletvekilliği seçiminde aday olmak için Ak Parti Balıkesir İl Başkanı Hasan Demiraslan’a başvuru evraklarını teslim etti.

İçimizden biri
Başvuru öncesi kısa konuşma yapan İl Başkanı Demiraslan, Canbey’i tebrik ederek başarılar diledi. Demiraslan, “Daha önce teşkilatımızda yoğun bir çalışma yapıp, aday olmuş, çalışan arkadaşlarımızın tekrar “bende varım” demesinden dolayı mutluluk duyuyoruz. Onlardan birisi Basın İlan Kurumu Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Canbey’di. O seçim döneminde yoğun bir çalışma sarf etti. Daha sonra teşkilattan hiç kopmadı her zaman programlarımıza katıldı. Bizden biri aramızdan biri. Aday adayımız Mustafa Canbey’in adaylığı hepimize hayırlı olsun” dedi.
Adaylığının vatana, millete ve Balıkesir’e hayırlı olmasını dileyen Canbey özetle şunları söyledi: “Balıkesir’de çalışmaya milletimizle iç içe olmaya, doğduğumuz bu topraklara hizmet etmeye talibiz. O yüzden bugün geldik başvurumuzu yapıyoruz. Geçtiğimiz dönem Balıkesir’de saha çalışması yapmış birisi olarak, Balıkesir’i iyi tanıdığımı iyi bildiğimi, Balıkesir insanını iyi bildiğimi düşünüyorum.
İnşallah önümüzdeki dönemde yine bizlere görev verilirse, teşkilatımız tarafından genel merkezimiz tarafından yine bu görevi en iyi şekilde layıkıyla yerine getireceğimize inanıyorum.

Parlatılmamış pırlanta
Bizim şehrimiz Balıkesir gerçekten güzel bir şehir. Daha önceki kampanya dönemlerinde ben Balıkesir için ‘parlatılmamış pırlanta’ tabirini kullanmıştım. Bu tabiri kullanmaya devam edeceğiz. Çünkü şehrimizin yıldızı yükseliyor, Balıkesir güçleniyor, Balıkesir gelişiyor. Önümüzdeki dönemde Balıkesir’in daha da gelişeceğini, daha da güçleneceğini hep birlikte göreceğiz. Çok iyi bir kadroyla İl Başkanımızla, teşkilatlarımızla, Büyükşehir Belediye Başkanımızla, seçilecek olan milletvekillerimizle birlikte AK Parti kadrolarının bu şehre güzel hizmetler yapmaya devam edeceğine inanıyorum. İnşallah bizler de Cumhurbaşkanımızın bize çizdiği rotada, bize çizdiği vizyonda, 2023, 2053, 2071 vizyonuyla öncelikle kendi şehrimize, ardından da Türkiye’mize hizmet etmeye devam edeceğiz.

-“Türkiye’de yıldızı parlayan, yükselen 10 şehirden birisi olacağımıza inanıyorum”
Bizim şehrimizin özellikle AK Parti’ye önümüzdeki dönemde çok ciddi güç verme imkanı var. Çünkü Türkiye’nin 10 şehrinden birisi olma gibi bir hedefi var. Bir tarafımızda İzmir var, bir tarafımızda Bursa var, bir tarafımızda İstanbul var. Bunların ortasında olan bir şehir ve önümüzdeki dönemde eğer arzu ettiği kalkınmayı gerçekleştirebilirse bizim şehrimiz neden bir Bursa, İzmir olmasın. Bizde onlar gibi gelişebilir, kalkınabiliriz. 14 bin 272 km2 bir toprağımız var. Çok büyük bir toprağa, çok büyük bir araziye sahibiz. Bu alanların en iyi şekilde değerlendirilmesi gerekir. Yine aynı şekilde 2 denize yakası olan bir şehirden bahsediyoruz. Termal suları olan bir şehirden bahsediyoruz. Doğa turizmine açık, Alaçam Dağları olan, Kazdağları olan bir şehirden bahsediyoruz. Özellikle et ve süt sektöründe Türkiye’yi doyuran şehirden bahsediyoruz. Gerçekten bu anlamda öncülük ediyor şehrimiz. Bunun sanayisinin kurulması anlamında projelerin üretilmesi gerekiyor. Yenilikçi yaklaşımlar bu şehre gerekiyor. Eğer bunlar yapılabilirse, Ankara ile ilişkilerimiz doğru bir şekilde yönetilebilirse ben şehrimizin bu potansiyellerinin hepsinin harekete geçirilebileceğini ve önümüzdeki dönemde Türkiye’de yıldızı parlayan, yükselen 10 şehirden birisi olacağımıza inanıyorum. Bu anlamda düşüncelerimizi geliştiriyoruz. Şehrimizle ilgili projelerimizi geliştirmeye gayret ediyoruz. Türkiye’nin neredeyse tamamını gezmiş birisi olarak, dünyanın birçok ülkesine seyahat etmiş birisi olarak şehrimize katkı vermek istiyoruz. Teşkilatımız bizi uygun görürse ve halkımız teveccüh gösterirse inşallah cumhurbaşkanımızın vizyonu doğrultusunda biz de önümüzdeki dönemde milletvekili adayı olup ardından da milletvekili seçilme gibi bir hedefteyiz ve bu hizmete talibiz. Allah bizleri mahcup etmesin. Bizim niyetimiz hayır. İnşallah bu işin akıbeti de hayır olur. Bu şehrin güzel insanlarına bu şehre bizler arzu ettiğimiz hizmeti de verme imkanına kavuşmuş oluruz” dedi.
Toplantı sonunda Ak Parti Milletvekili aday adayı ve aynı zamanda gazeteci, yazar ve akademisyen Mustafa Canbey, basın toplantısına katılan gazetecilere karanfil dağıttı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Powered by MOYWEB