EGE GÜNDEM GAZETESİ

Tiyatro Emek ödülü Ayla Algan’a verildi

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Tiyatro Emek ödülü Ayla Algan’a verildi
11 views
30 Nisan 2018 - 11:13
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde, ‘Her Şeye rağmen Tiyatro’ sloganıyla, bu yıl 9. su düzenlenen Ayvalık Tiyatro Festivali’nin onur konuğu Sanatçı Ayla Algan’a Tiyatro Emek Ödülü verildi.

Ayvalık’ta; Ayvalık Belediyesi, Ayvalık Kültür Sanat Derneği (AYKÜSAD) ve Ayvalık Sanat Derneği’nin (ASD) işbirliği ile düzenlenen festival tüm hızıyla sürerken, festivalde geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yılda; Türkiye’nin birçok bölgesinden amatör, profesyonel, üniversite ve gençlik tiyatroları ile sahne çalışmalarını bir araya getirerek izleyiciyle buluşturuyor.
Farklı etkinlikler, oyun türleri, çocuk tiyatroları, sokak gösterileri, atölye çalışmaları, söyleşi ve deneysel çalışmaların gerçekleştirildiği festivalin 3. gününde, Sanat Fabrikası’nda kokteyl ve ödül töreni düzenlendi.
Festivalin bu yıl ki onur konuğu ise Koca Öküz şarkısı ile Anadolu kadınının sorunlarını hicvederken Yunus Emre’yi üç dilde dünyaya tanıtan yazdığı savaş karşıtı şarkısı ile UNİCEF onur ödülüne layık görülen Sanatçı Ayla Algan oldu. Ödül töreninde usta sanatçıya Tiyatro Emek Ödülü verildi.

“NE MUTLU SİZİN GİBİ SANATÇILARIMIZ VAR”
Ayla Algan’a emek ödülünü takdim eden Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, ünlü oyuncunun Ayvalık’a gelerek Tiyatro Festivaline onur vermesinden duyduğu mutluluğu belirterek, “Değerli sanatçımıza tüm Ayvalıklılar ve sanatseverler adına teşekkür ediyorum. Beni gururlandıran birkaç olay var. Bugün ağır bir protokolle Ayvalık’ta yemek yiyordum. Masada; yüksek yargıçlar, valiler, belediye başkanları vardı. Yemek bitmeden ben kalktım ‘Müsaadenizle bir tiyatro oyununa gideceğim’ dedim. ‘Ayvalık’a bir tiyatro mu geldi?’ dediler ‘Hayır dedim. Ayvalık’ın tiyatrosu var’ ve 9 senedir de ayakta duruyor. Bu çok gurur verici bir belediye başkanı için, şehrim için. Ben bu plaketi tüm Ayvalık adına veriyorum. Ne mutlu sizin gibi sanatçılarımız var. İyi ki varsınız” dedi.

“SİZ BENİM ÖLÜMSÜZLÜĞÜMSÜNÜZ”
Ödülü tüm öğrencileri ve festival yapanlar için kabul ettiğini ifade eden Sanatçı Ayla Algan “Çünkü ben ödül aldığım zaman ille bir şey oynuyordum. Bir film ödülü aldım mesela ‘Ah güzel İstanbul’ Avrupa’da. Bir şey yapıyordum yani. Şimdi Sabancı’nın ödülü bu ödül hiçbir şey yapmadan yani. Çok teşekkür ederim. Siz benim ölümsüzlüğümsünüz” diye konuştu. SUAT SALGIN

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.