EGE GÜNDEM GAZETESİ

66 YILLIK CAMİ TEKRARDAN HİZMETE AÇILDI

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
66 YILLIK CAMİ TEKRARDAN HİZMETE AÇILDI
6 views
30 Nisan 2018 - 12:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Bandırma’nın Misakça mahallesinde elektrik kontağından çıkan yangın sonucu, kullanılmaz hale gelen Misakça Mahallesi’ndeki caminin tüm tadilatı Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılarak tekrardan hizmete açıldı.

Geçtiğimiz Cuma günü gerçekleştirilen mütevazı törenle 66 yıllık tarihine sadık kalınarak yapılan ve tekrardan hizmete açılan Misakça Cami’nin açılışına Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Faruk Özen katıldı.

Mahalle sakinleri tarafından Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’na teşekkür edilirken, Başkan Kafaoğlu’nun plaketi başkan vekili Faruk Özen’e takdim edildi. Açılış töreninde konuşan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Faruk Özen, böylesine anlamlı bir camiyi tekrardan hizmete açmanın gururunu yaşadıklarını söylerken; sözlerini şöyle sürdürdü: “Bugün burada 2016 yılında yanarak kullanılamaz hale gelen camimizin tüm tadilatlarını Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılarak açılışını gerçekleştiriyoruz. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi olarak camimize proje maliyeti olarak 621 bin TL harcamış bulunmaktayız. Bahçe duvarları ile birlikte yenilenen camimiz eskisinden daha güzel olarak vatandaşımızın hizmetine sunulmuştur. Şunu da belirtmek isterim ki, Cenabı Allah bizleri İslam coğrafyasında dünyaya getirmiş. Bizleri de İslam coğrafyasına hizmet eden insanlardan eylemesi için dua ediyoruz her zaman. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi olarak böylesine bir tabiat olayı ile karşı karşıya kalmış olan vatandaşlarımıza kucak açıp burada nezih bir ortamda tekrardan ibadetlerini yapmalarına imkan tanıdığımız için oldukça memnunuz. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanımızın Ankara temasları nedeniyle şehir dışında olması münasebetiyle bugün burada bulunamadılar. Başkanımız Zekai Kafaoğlu’nun selamlarını Misakça Mahallemiz sakinlerine ilettik. Camimiz Misakça Mahallemize ve sakinlerine hayırlı uğurlu olsun.”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.