EGE GÜNDEM GAZETESİ

ÖĞRENCİLER SORDU BAŞKAN CEVAPLADI

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
ÖĞRENCİLER SORDU BAŞKAN CEVAPLADI
10 views
28 Nisan 2018 - 13:19
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Bahçeşehir Koleji’nde düzenlenen panelde öğrencilerle bir araya geldi. Bahçeşehir Koleji Balıkesir Kampüs Müdürü Ergün Gezer ve Bahçeşehir Koleji dördüncü ve beşinci sınıf öğrencileriyle bir araya gelen Başkan Yılmaz, öğrencilerle yerel yönetimler konulu söyleşi gerçekleştirdi.

Belediyecilik ve yerel yönetimler üzerine fikirlerini anlatırken öğrencilere “aranızdan kimler belediye başkanı olmak ister” ve “siz belediye başkanı olsanız neler yaparsınız” sorularını yöneltti. Aldığı yanıtlar üzerine Başkan Yılmaz, “siz kendiniz için bir şeyler istemediniz. Hepiniz şehir için, şehirde yaşayan diğer canlılar için bir şeyler istediniz. Bunlar büyüdükçe kaybetmemeniz gereken en önemli özelliklerdir. Bu özelliklerinizi büyüdükçe kaybetmeyin, vicdanlı olun, empati kurun” dedi.

BAŞKAN YILMAZ: ŞEHRE HİZMET EN KUTSAL GÖREV

Belediye başkanları, meclis üyeleri ve belediyelerde görev yapanların yaşadıkları ve yönettikleri şehre hizmet etmekle yükümlü olduklarını kaydeden Başkan Yılmaz, “Biz belediye yönetimi olarak bu şehre hizmet veriyoruz, yaşayanların mutluluğu ve memnuniyeti için çalışıyoruz. Şehre hizmet etmek en kutsal görev. Herkes yaşadığı şehre farklı anlamda hizmet ediyor. Kendi iş ve yaşam alanıyla ilgili yaptıkları çalışmalarda hem şehre, hem de şehirde yaşayanlara hizmet görevini yerine getiriyorlar. Örneğin bu okul, sizin en iyi şekilde eğitim almanız için hizmet veriyor. Eğitim öğretim işini yaparken kalite çıtasını yükseltmeyi hedefliyor. Ailenizin özverisiyle sizlerin ilerde seçkin bireyler olabilmeniz için çalışıyor. Sizler de bunun parçalarısınız” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.