“Hizmete talibiz”

27 Nisan 2018 Cuma, 11:41

Basın İlan Kurumu Genel Müdür Yardımcısı Dr. Mustafa Canbey 24 Haziran 2018 seçimlerinde milletvekili adayı olmak için görevinden ayrıldı.
24 Haziran 2018 seçimlerinin ülkemiz ve milletimiz için önemli bir dönüm noktası olduğunu ifade eden Dr. Mustafa Canbey, “Ülkemize ve milletimize daha iyi hizmet edebilmek için görevimizden ayrılma kararı aldık. Sorumluluğumuzun bilincindeyiz” dedi.
“Ortak değerimiz ve sevdamız olan Balıkesirimizin gelişmesi, güçlenmesi ve hak ettiği yere ulaşması için sorumluluk almaya karar verdim” diyen Canbey, “Davamızı geleceğe daha güçlü bir şekilde taşımak için gecesini gündüzüne katan Dünya Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğindeki “Büyük Türkiye”ye yakışan güçlü bir Balıkesir için milletvekilliği görevine ve halkımızın hizmetkârlığına talip oldum. Milletvekili aday adaylığımızın hayırlı olması dileğiyle ayrım yapmadan her kesimin desteğini bekliyoruz” diye konuştu.
HALKIMIZIN BEKLENTİLERİNİ BİLİYORUM
Balıkesir’i, Balıkesir halkını ve kültürünü iyi tanıdığını ifade eden Canbey, halkın beklentilerinin farkında olduğunu söyleyerek, “Şahsıma destek veren değerli halkımıza, teşkilat mensuplarımıza, yerel ve ulusal basınımıza, sivil toplum örgütlerimize teşekkür ediyorum. 24 Haziran seçimlerinde “güçlü bir Türkiye, güçlü bir Balıkesir için” “kutlu yürüyüşe devam” diyoruz. Balıkesir Cumhurbaşkanımıza, Ak Parti’ye ve evladına gerekli desteği sandıkta daha güçlü bir iradeyle verecektir” diye konuştu.
GECE GÜNDÜZ ÇALIŞMAYA TALİBİZ
Yeni ve güçlü bir Türkiye isteyen genç bir siyasetçi olarak bu güzel şehre hizmet etmek istediğini ifade eden Canbey, “Balıkesir bizim pırlantamızdır bu değerinin kıymetini en iyi şekilde bilmek zorundayız. Balıkesir’in geleceğine katkıda bulunmayı büyük bir vazife olarak görüyorum. Tarihi, kültürü, eşsiz beşeri ve coğrafi güzellikleri ile Balıkesir, önümüzdeki dönemin yıldızı parlayan şehirlerinden biri olacaktır” dedi.Canbey, “Cumhurbaşkanımızın ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ülkemize ve şehrimize çizdiği büyük vizyon doğrultusunda gece gündüz çalışmaya talibiz” dedi.
MUSTAFA CANBEY KİMDİR?
1975 yılında Balıkesir’in İvrindi ilçesinde doğdu. 1993 yılında Balıkesir İmam Hatip Lisesi’ni bitirdikten sonra, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünü kazandı.
Medya sektörüne henüz üniversite eğitiminin ilk yıllarında giren Canbey, bir taraftan yükseköğrenimini sürdürürken, diğer taraftan da pek çok gazete ve dergide muhabirlikten istihbarat müdürlüğüne uzanan çeşitli görevler üstlendi. Çalışma hayatıyla birlikte başarıyla yürüttüğü lisans eğitiminin ardından, aynı üniversitenin Halkla İlişkiler Bölümünde de yüksek lisansını tamamladı.
Akademik kariyeri sırasında “Medya, Algı Yönetimi, Kamu Diplomasisi, Siyasal İletişim, ” alanları üzerine yoğunlaşan Canbey, “Liderlerin Markalaşması Üzerine Bir Analiz” konulu tezi hazırladı. Ardından İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesinde “Türkiye’de Kamu Diplomasisi Bağlamında Kamu Yayıncılığının Rolü: TRT ve Anadolu Ajansı” konulu tezini hazırlayarak doktorasını tamamladı. Canbey, “Siyasal İletişim, Medya, kamu diplomasisi ve algı yönetimi” konularında akademik çalışmalarına devam etmektedir. Canbey’in 2008 yılında yayınlanan ve ilk kitabı olan “Cephede Bir Muallim: Şehit Ethem” adlı eseri vardır.
Canbey, 2013-2014 yıllarında İSMEK’te gazetecilik ve iletişim konulu dersler verdi. İstanbul’daki Plato Meslek Yüksekokulu Medya ve İletişim Bölümü’nde “Medya ve Siyaset” üzerine öğretim görevlisi olarak çalıştı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde 2016-2017/2017-2018 eğitim döneminde 2 yıldır öğretim görevlisi olarak ders vermektedir. Canbey, tecrübelerini genç kuşakla paylaştığı bu gibi uzun süreli eğitim-öğretim faaliyetlerinin dışında, yurdun dört bir köşesinde kitle iletişimi, medya, siyasî iletişim, algı yönetimi ve kamu diplomasisi alanlarında da sayısız seminerler gerçekleştirdi.
Canbey, Türkiye Çocuk Dergisi, Kanal 7, Millî Gazete ve Yeni Şafak gibi basın-yayın organlarında muhabir, editör, istihbarat müdürü, köşe yazarı olarak çalıştı; ayrıca televizyon programcılığı yaptı ve farklı kanallardaki pek çok siyasî tartışma programına da “uzman yorumcu” olarak konuk oldu. 20 yıla yaklaşan gazetecilik kariyeri boyunca Türk siyasî hayatını çok yakından takip eden ve bu alanda çok sayıda haber, analiz, değerlendirme, röportaj ve köşe yazıları hazırlamıştır.
Sivil topluma yönelik önemli hizmetlerde bulunan Canbey, son sekiz yıldan bu yana ÖNDER bünyesinde aktif bir yönetici olarak görev yapıyor. Sırasıyla yönetim kurulu üyeliği, Kurumsal İlişkiler Genel Başkan Yardımcılığı, Tanıtım ve Medyadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı, Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı, Genel Sekreterlik ve Genel Başkanvekilliği görevlerinde bulundu halen de İmam Hatip Camiasına hizmet eden Öncü Gençlik ve Spor Kulübü Genel Başkanı olarak görev yapmaktadır.
Canbey, ÖNDER’deki bu görevinin yanı sıra, Türkiye Yazarlar Birliği, Yeşilay Derneği, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti, Marmara Üniversite Mezunlar Derneği’nin de üyesidir.
Siyasi çalışmalarda da bulunan Canbey, 7 Haziran ve 1 Kasım seçimlerinde Ak Parti’den milletvekili adayı olmuş, seçimden sonra 7 yıldır çalıştığı kurumuna geri dönmüştür. Üç yıldır Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Canbey, 24 Haziran 2018 seçimlerinde Ak Parti’den Milletvekili Adayı olmak için istifa etmiştir.
Dr. Mustafa Canbey, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Powered by MOYWEB