EGE GÜNDEM GAZETESİ

DİLEK SABANCI KARMA FUTBOL PROJESİ BURHANİYE’DE

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
DİLEK SABANCI KARMA FUTBOL PROJESİ BURHANİYE’DE
8 views
26 Nisan 2018 - 10:51
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Burhaniye, Özel Olimpiyatlar Türkiye’nin ülke çapında 12 pilot ildedüzenlediği, özel ve partner sporcuları tek takım çatısı altında birleştiren Dilek Sabancı Karma Futbol Projesi’ne ev sahipliği yaptı. Sporium Halı Saha’dagerçekleşen futbol turnuvasında;Burhaniye, Havran ve Edremit’ten 8-16 ve 16-25 yaş grubunda dört takım ter döktü.
Özel ve partner sporcuları bir futbol takımı çatısı altında bir araya getiren, yıl boyunca 15 günde bir yapılan antrenmanlar ve her ay gerçekleşen turnuvalarla onları bütünleştirmeyi ve kaynaştırmayı hedefleyen Dilek Sabancı Karma Futbol Projesi’nin 5’inci ayağı, Burhaniye’de gerçekleşti. 2017’nin Ekim ayında başlayan turnuvanın Nisan ayında yapılan ayağında Burhaniye’yi, Gamzelerim Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi özel sporcuları temsil etti. Öğrencilerin partnerliğini ise Burhaniye Kemer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri yaptı. Turnuvaya; Burhaniye Kaymakamı Hüseyin Öner, Belediye Başkan Vekili Cemil Bahadır ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Aytaç Ayaz’ın yanı sıra Gamzelerim Özel Eğitim Rehabilitasyon Merkezi Kurucu Müdürü Sevda Padem katıldı.Burhaniye, Havran ve Edremit’ten toplam 52 öğrenci halı sahada ter döktü. Turnuvanın başlama vuruşunu; Kaymakam Öner ve Başkan Vekili Bahadır çocuklarla birlikte yaptı. Turnuva sonunda sporculara, Burhaniye Belediyesi tarafından hazırlanan hediye paketleri takdim edildi.
PARTNERLERİN GOL ATMASI YASAK
Projeyle, özel ve partner sporcuların birlikte spor yapması, vakit geçirmesi, kaynaşması ve özel çocukların sosyal hayata kazandırılması hedefleniyor. Turnuva kuralları gereği partner sporcuların gol atması yasak.Turnuva sonunda katılan her çocuğa, hayata karşı kazandıkları zaferin bir simgesi ve cesaretlerinin karşılığı olarak birer madalya veriliyor.
GURUR DUYUYORUM
Proje hakkında bilgiler veren Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal ise turnuvaya katılan tüm öğrencileri tebrik ederek, onlarla gurur duyduğunu söyledi. Turnuvanın 5’inci ayağının Burhaniye’de yapılmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren ve oyunların her ay farklı bir ilçede yapılmasına dikkat çeken Başkan Uysal, “Çocukların değişik ortamlara girip, farklı insanlarla tanışmalarını sağlamak önemli. Her yıl düzenlenen ve devamlılığı olan bu projenin amacı; yeşil sahada tüm farklılıkları ortadan kaldırıp takım olabilmek, takım gibi mücadele etmek ve bunu düzenli aralıklarla gerçekleştirmek. Yıl boyuncadüzenlenen antrenmanlarla, özel ve partner sporcuların birlikte sportif becerilerini geliştirmesi destekleniyor. Proje kapsamında düzenlenen sosyal faaliyetler arayıcılığıyla da özel ve partner sporcuların saha dışında birlikte vakit geçirmesi, sosyal ortamlarda beraber bulunmaları ve kaynaşmaları sağlanıyor. Örneğin, her üç ayda bir sinema ya da dağ yürüyüşü gibi sosyal etkinlikler düzenleniyor” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.