EGE GÜNDEM GAZETESİ

Batman’da ki 1.Uluslararası All Anatolia Turizm Yatırım ve Pazarlama Zirvesi’ne Ayvalık damgası

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Batman’da ki 1.Uluslararası All Anatolia Turizm Yatırım ve Pazarlama Zirvesi’ne Ayvalık damgası
18 views
25 Nisan 2018 - 10:55
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Batman’da düzenlenen 1.Uluslararası All Anatolia Turizm Yatırım ve Pazarlama Zirvesi Çalıştayı’na, Balıkesir’in Ayvalık ilçesinden konuşmacı olarak katılan Ayvalık Turizm Derneği Başkanı Ümit Özgültekin, UNESCO yolundaki Ayvalık’ın turizm alanındaki başarılarını anlattı.

Zirveye; Batman Valisi Ahmet Deniz, Batman Belediye Başkan Vekili Ertuğ Şevket Aksoy, Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aydın Durmuş, Hasankeyf Kaymakamı Faruk Bülent Baygüven, DİKA Genel Sekreteri Yılmaz Altındağ, UNWTO Üyesi Günter İhlau, All Anatolia Başkanı Hüseyin Baraner, Real Konak Hotel Genel Müdürü Hüseyin Aslan, Malik Turizm CEO’su Şemsettin Yıldız, Turizm Danışmanı Volkan Şimşek, Gulet Turistik ve Magic Life Oteller zincirinin kurucusu ve Türkiye’yi her şey dahil konsepti ile tanıştıran Dr. Cem Kınay, Ege Gastronomi Turizm Derneği Başkanı Serdar Çelenk, Ayvalık Turizm Derneği Başkanı Ümit Özgültekin, Ekrem Dişçi, Geçmiş dönem TUYED Başkanı Kerem Köfteoğlu, Ottoman Hotel Imperial – Ottoman Hotel Park Genel Müdürü Serdar Balta, My SKI CEO’su Mustafa Tol, All Anatolia Genel Koordinatörü Adil Gürkan, TUYED Başkanı Hasan Arslan, Hikmet Atilla, OTSAD Başkanı Hüseyin Kırk, M.Ali Dim kamu kurum yöneticileri, turizmciler, sektör temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.
Açılış konuşmalarının ardından, Küresel Turizm Pazarlarından Anadolu’ya bakış, tespitler öneriler ve yeni stratejiler konulu oturum gerçekleştirildi. All Anatolıa Başkanı Hüseyin Baraner’in moderatörlüğünde gerçekleşen oturuma Turizm Danışmanı Volkan Şimşek, Ege Gastronomi Turizm Derneği Başkanı Serdar Çelenk, Ekrem Dişçi ile Ayvalık Turizm ve Tanıtma Derneği Başkanı, Ayvalık Turizm Geliştirme ve Altyapı Hizmet Birliği (AYTUGEB) Genel Sekreteri ve All Anatolia Ayvalık Temsilcisi Ümit Özgültekin katıldı.
Türkiye Turizmi’nin masaya yatırıldığı zirvede konuşan Ümit Özgültekin, Türkiye’de turizmin sadece deniz, kum ve Güneş olmadığını bu üç etkene kültür, sanat, spor ve Gastranomi’nin de ilave edilerek turizmin çeşitlendirilmesi gerektiğini savundu.
Bacasız sanayi turizmin için ülkeye daha kaliteli turistin getirilmesinin yanı sıra gelen turistlere daha kaliteli servis ve otellerde kaliteli konaklama hizmetlerinin sunulması gerektiğini kaydeden Özgültekin, Ayvalık örneğini de vererek, Ayvalık’ın UNESCO’nun yedek listesine girdiğini ve herhangi bir aksilik olmaması halinde gerçek listeye gireceğini anlattı.
Batman’daki zirvede, Ayvalık’ın turizm ve ekonomik anlamda Ege ve Marmara bölgeleri için turizm açısından son derece önemli bir yere sahip olduğunun altını çizen Özgültekin, ilçedeki yatak kapasitesinin 28 bin adet olduğunu ve ilçenin turizm açısından 40 senelik bir geçmişe sahip olduğunu kaydederek, Ayvalık’ın bu alandaki tecrübesinden Batman’ın her zaman yararlanabileceğini vurguladı.
Batman ile ilgili düşüncelerini de ifade eden Ümit Özgültekin, “Batman, eğer size nereye gittiğinizi söylemeden helikopterle Batman’a bıraksalar ve nerede olduğunuzu sorsalar, söyleyeceğiniz son yer Batman olurdu. Geniş kaldırımları, havaalanı pisti gibi caddeler, modern binalar, süper bir müze, son derece modern bir havaalanı… Batman’a turizm zirvesinde konuşmacı olarak gelmeden önce, açıkçası ben de farklı düşünmüyordum. Gerçekten modern bir şehir olmuş. Batman’ın, misafirlerini ağırlamak için hazır olduğuna inanıyorum” diye konuştu.
Ayvalık Turizm ve Tanıtma Derneği Başkanı, Ayvalık Turizm Geliştirme ve Altyapı Hizmet Birliği (AYTUGEB) Genel Sekreteri ve All Anatolia Ayvalık Temsilcisi Ümit Özgültekin’e zirvenin ardından verdiği destekler nedeniyle bir de plaket verildi. SUAT SALGIN

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.