EGE GÜNDEM GAZETESİ

Minik Vali’den 23 Nisan sürprizi

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Minik Vali’den 23 Nisan sürprizi
5 views
24 Nisan 2018 - 10:44
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Balıkesir’de dün kutlanan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında tören alanına Valilik makam aracıyla gelen minik vali basın mensuplarını ve protokollü şaşırdı.

Valiliğe ait makam aracının tören alanının bulunduğu alana yanaşması ile mikrofon ve fotoğraf makinelerini hazırlayan basın mensupları, araçtan Vali Ersin Yazıcı yerine ortaokul öğrencisi Kaan Durul’un inmesi ile büyük şaşkınlık yaşadı.

Bugüne özel Balıkesir Valisi olduğunu ifade eden Mehmet Azman Çavuş Ortaokulu öğrencisi Kaan Durul, herkesin 23 Nisan Bayramı’nı kutladı. Durul, “Bugün burada olmaktan gurur duyuyorum. Göğsümdeki Türk bayrağını taşımaktan gurur duyuyorum. 23 Nisan Çocuk Bayramı bütün dünyaya kutlu olsun” dedi.

Görevi Duru’ya devretmenin mutluluğunu yaşadığın dile getiren Vali Ersin Yazıcı, ise: “Bugün görevi Kağan’a devrettik. İnşallah bayram kutlamalarından sonra makamda da ilimizi Vali olarak Kağan yönetecek. Kağan’a güveniyoruz. Çünkü biz çocuklarımıza ve gençliğimize güveniyoruz. Cumhuriyet, demokrasi bu gençlerin ellerinde yükselecek. Buna olan inancımız tam. Bugün tüm ülkemizin yurttaşlarımızın bayramını tebrik ediyorum. Cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e dünyaya ve Türkiye’ye, dünya çocuklarına bugünü armağan ettiği için sonsuz teşekkürlerimi iletmek istiyorum. 26 yıllık mülki amirim defalarca çok kez çocuklara görevimi devrettim. Sabah evden çıktım makamda kapının önünde bekliyordu ‘Bugün ben valiyim’ dedi. Yapacak bir şey yok devrettim bende” dedi.

Konuşmaların ardından Atatürk Parkı’nda düzenlenen etkinliğe geçildi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.