EGE GÜNDEM GAZETESİ

HAVRAN’DA MUHTEŞEM SPOR ŞENLİĞİ

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
HAVRAN’DA MUHTEŞEM SPOR ŞENLİĞİ
6 views
23 Nisan 2018 - 12:11
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Balıkesir Valiliğince yürütülmekte olan “Sporla Yetenek 10’la Gelecek” projesinin bir ayağı olarak Havran’ da başlatılan “Sporla Erdemli Gençlik Sağlıklı Gelecek” projesi kapsamında uygulanan Spor Şenliği yapılan coşkulu açılış ile başladı. Şenliğe Havran Kaymakamı Şeref AYDIN, Havran Belediye Başkanı Emin ERSOY, Havran İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf SÖBÜOĞLU, Havran Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü Hasan ÇAM, kurum amirleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Üç gün boyunca (17-18-19 Nisan) Havran Kocaseyit Stadında devam edecek Spor Şenliği içerikle ilgili kısa konuşmaların ardından katılan öğrencilere katılım belgesi dağıtımı ile başladı. Daha önce belirlenen fikstüre göre müsabakalara geçildi. İlk müsabakaların başlangıç vuruşlarını Kaymakamımız ve Belediye Başkanımız ile İlçe Milli Eğitim Müdürümüz ve Havran Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürümüz yaptı.

Projenin paydaşı kurumları ortaklaşa yaptıkları çalışmalarla 500’ün üzerinde öğrenciye çeşitli spor dallarında kurslara katılmıştır. Spor Şenliğine ise toplam 850 öğrenci iştirak edecektir. Projeyle geleceğimizin teminatı çocuklarımızın sağlıklı gelişiminin yanı sıra saygı, sevgi çerçevesinde oyun oynayabilmeleri hedeflenmiştir. Özellikle futbol oynarken centilmenliğin ön plana çıkması için mavi kart uygulaması yapılmış ve rakibine sportmence davranan öğrencilere mavi kart gösterilerek mavi kart alan öğrencilerin ödüllendirilerek doğru davranışa yönlendirilmesi hedeflenmiştir. Bayram havasında geçen etkinlikte öğrenciler keyifle mücadele ederken protokol üyeleri öğrencilerin heyecanlarına ortak olarak bu güzel etkinlikte öğrencileri yalnız bırakmamıştır. Öğrencilerin aldıkları belgelerle çalışmaları ödüllendirilirken Belediyemizce öğrenci ve velilere yapılan ikramlarla Kocaseyit Stadı tam bir bayram havasına bürünmüştür.Ayhan KURT

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.