EGE GÜNDEM GAZETESİ

ATO’nun yeni başkanı Mustafa Büyükçıvgın oldu

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
ATO’nun yeni başkanı Mustafa Büyükçıvgın oldu
34 views
23 Nisan 2018 - 11:39
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde, geçtiğimiz hafta yapılan seçimlerde meclis üyelerini belirleyen Ticaret Odası’nın yeni oda ve meclis başkanlarının yanı sıra yönetimi belirlediği ilk meclis toplantısı gerçekleşti. Toplantıya oda başkanlığı için büyük bir avantajla giren Aydın Şensal, kendi listesindeki Mustafa Büyükçıvgın’ın son anda başkan adayı olarak yönetim kurulu seçimine katılmasıyla büyük bir hayal kırıklığına uğradı.

Ayvalık Ticaret Odası’nın geçtiğimiz 15 Nisan’da mavi listeyle Ali Gür, beyaz listeyle Aydın Şensal arasında geçen seçim yarışını, dün yapılan meclis toplantısında sürpriz bir şekilde liste hazırlayan Mustafa Büyükçıvgın kazandı.
Yeni yönetim kurulunun belirlendiği 21 üyenin katıldığı meclis toplantısında gerçekleşen seçimlere 11 meclis üyesi ile katılan Aydın Şensal, kendi listesindeki Mustafa Büyükçıvgın sürpriz bir liste hazırlayarak, Ali Gür’ün mavi listesinden meclis üyesi seçilen 10 üyenin tarafına geçti.
Bu grubun başkan adayı olarak Aydın Şensal’ın karşısında seçimi kazanan Ayvalık’ın tanınmış turizmcilerinden Mustafa Büyükçıvgın ATO’nun yeni başkanı oldu.
Yapılan seçimlerde Mustafa Büyükçıvgın’ın oda başkanlığına getirildiği seçimde; ATO yönetimi; Osman Özdoğan, Ahmet Duran Ürgüplü, Ali Uçar, Mehmet Babayiğit, Ali Pehlivan ve İbrahim Ulaş isimlerinden oluşurken, ATO yönetiminin yedek üyeleri de; Suat Akın, Metin Akkuş, Yusuf Yılmaz, Mehmet Sıray, Cafer Çaylan ve Barbaros Fatih Saraçoğlu olarak belirlendi.
Ayvalık Ticaret Odası Meclis Başkanlığı’na ilçenin tanınmış mimarlarından Mehmet Sıray’ın getirildiği seçimlerde, ATO Meclisi’nin yedek başkanlığına Ali Uçar layık görülürken, meclis yönetimi de; Ahmet Duran Ürgüplü, Mehmet Babayiğit, Yusuf Yılmaz ve Suat Akın isimlerinden oluştu.
Yapılan seçimde; ATO’nun Disiplin Kurulu Asil Üyeleri; Hakan Gülören, Muvaffak Babayiğit, Hasan Şalmanlı, Selin Jale, Kadir Temizel, Egemen Bilir olurken; Disiplin Kurulu Yedek üyeliklerine ise; Sedat Aktaş, Veli Yıldız, Timur Berk, Nuriye Hatice Yeşilkaya, Fuat Köselecioğlu ve Ayfer Özcan Eroğlu seçildi.

BAŞKAN BÜYÜKÇIVGIN İLK AÇIKLAMASINI YAPTI
Yapılan seçimlerde Ayvalık Ticaret Odası’nın yeni başkanı seçilen Mustafa Büyükçıvgın yaptığı basın açıklamasında, ATO’nun bugüne kadarki en demokratik seçimini gerçekleştirerek yeni yönetim kadrolarını oluşturduğunu savundu.
Çiçeği burnunda ATO Başkanı Büyükçıvgın yaptığı açıklamada, “Başlangıçta 9 ayrı meslek komitesi için 21 üye meclise aday olmuş, bu listeler çok dengeli oy oranlarıyla meclisi seçmiştir. Meclis de kendi içinden seçerek, organlarını oluşturmuştur. Bazı spekülatif söz ve davranışları geçmişte bırakarak, 2018 yılından başlamak üzere, Ayvalık Ticaret Odasını 4 yıl başkan olarak ben ve yönetim kurulunu oluşturan arkadaşlarım yöneteceğiz” ifadelerini kullandı.

“GEÇMİŞTE YAPILAN ÇOK ÖNEMLİ İŞLER VAR”
Ayvalık’ın ticari yaşamındaki olumsuzlukların ve sorunların farkında olduklarını belirten Büyükçıvgın, “Şimdi dinamik bir yapı oluşturmak zorundayız. Kentimizin değerlerini iyi kullanarak, ticari yaşamın gelişmesine katkı koymalıyız. Öncelikli amacımız, Ayvalık’ın ticari yaşamını geliştirmek olmasına rağmen, sosyal katkıları da unutmamalıyız. Eğitime, insan haklarına, hayvan haklarına, çevreye, sanata destek vererek, kentlinin yaşamında olumlu bir gelişme için de çaba harcamalıyız. Duyarlılığımız kentin tüm bileşenlerine yöneliktir. Bir sorunu diğerinden öte görmeden, Ayvalık sosyal yaşamında refaha dönük çabalar hedefimiz olmalıdır. İşte bu inançla göreve talip olduk ve üstlendik. Geçmişte yapılan çok önemli işler var. Bunların bizi getirdiği başarılı noktadan hareket ederek, daha ileriye götüreceğiz. Yönetimdeki arkadaşlarla her zaman aynı görüşte olmayabiliriz. Geçmişte benim dahil olduğum yönetimlerde de, hemfikir olmadığım fikirler gibi. Ancak başarı, uyumlu bir çokseslilikle oluşur. Size bugüne kadar olmadığı kadar katılımcı ve paylaşımcı bir yönetim olma sözü veriyorum.” dedi.

“HEMEN ÇALIŞMAYA BAŞLAYARAK, HEDEFLERİMİZİ BELİRLEYECEĞİZ”
ATO’nun ilçede ticaretle uğraşan herkesin ortak değeri olduğunun altı çizen Mustafa Büyükçıvgın, “Ülkenin dört bir yanından gelerek bu güzel kentte yaşamayı ve iş yapmayı seçmiş tüccarların çatı kurumudur. Bu nedenle yönetim, her bir üyesine eşit mesafede, geliştirici, çözüm üretici, yarar sağlayıcı olmak zorundadır. Bu güzel kenti refah düzeyi yüksek, daha yaşanır bir yer yapmak için çabalayacağız. Hemen çalışmaya başlayarak, hedeflerimizi belirleyeceğiz. Bilimsel bir yönetim anlayışı benimseyerek, hedef, proje, strateji ve uygulama aşamalarını planlı bir şekilde yürüteceğiz.” diye konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.