EGE GÜNDEM GAZETESİ

İYİ PARTİ SEÇİME KATILACAK MI?

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İYİ PARTİ SEÇİME KATILACAK MI?
RAMAZAN DEMİR
RAMAZAN DEMİR( gazetebalikesir@gmail.com )
9 views
21 Nisan 2018 - 17:17
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Erken seçim tarihinin açıklamasıyla birlikte gözlerin çevrildiği Yüksek Seçim Kurulunun(YSK) Balıkesirli Başkanı Sadi Güven, hazır olduklarını belirterek “Daha önce de 56 günde seçim yaptık” dedi. Güven, İYİ Parti’nin seçime katılıp katılamayacağına iliştin de açıklama yaptı.
YSK Başkanı Sadi Güven, gazetecilere yaptığı açıklamada şunları söyledi:
“Meclisten milletvekili seçimlerinin yenilenmesi ile ilgili yasanın çıkmasını bekliyoruz. Bu yasa çıktığı takdirde Anayasa gereğince Cumhurbaşkanlığı seçimi ile birlikte iki seçimi birlikte yapacağız. Yüksek Seçim Kurulu olarak biz bir seçim bittiğinde bir sonraki seçimin hazırlıklarını yaparız. En az iki seçim için hazır malzemelerimiz olur. Bu seçim için her türlü hazırlığımız tamam. Bugün itibariyle seçim takvimi hazırlıkları başladı. Bir iki gün içinde bunu tamamlayacağız. TBMM’den yasanın çıkıp yayınlanmasını bekleyeceğiz. Ondan sonra da süreci işleteceğiz. Süre sıkıntısı yoktur. Daha önce de 56 günde seçim yaptık.”
İYİ PARTİ SEÇİME KATILACAK MI?
İYİ Parti’nin seçime katılıp katılamayacağına ilişkin soru üzerine Sadi Güven, “Siyasi partilerin kayıtlarını tutan Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığından evrakları, kayıtları isteyeceğiz. YSK olarak, hangi partilerin seçime katılma hakkına sahip olduğunu bu inceleme sonucunda açıklayacağız” ifadesini kullandı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.