EGE GÜNDEM GAZETESİ

ERSİN YAZICI, EDREMİT’Tİ ZİYARET ETTİ

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
ERSİN YAZICI, EDREMİT’Tİ ZİYARET ETTİ
5 views
19 Nisan 2018 - 12:00
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı BENGİ Projesi kapsamında Edremit Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirilen okuma etkinliğine katıldı. Etkinliğe Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı’nın yanı sıra Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç okul müdürleri öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
Ersin Yazıcı “Dostlarınızdan Biri Kitap Olsun.”
Edremit Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ile okuma etkinliğinin ardından Kariyer Danışmanlığı kapsamında bir de söyleşi gerçekleştiren Ersin Yazıcı;“Dostlarınızdan biri kitap olsun.”diyerek öğrencilere; “Kitaplar asla ihanet etmez, sizi dertlerinizden, sıkıntılarınızdan uzaklaştırır. Türkiye olarak kitap okumada ne yazık ki karnemiz zayıf. Bunu düzeltmek siz gençlerimizin elinde. Bu işi yalnızca öğretmenlerimize bırakmayalım. Düzenli kitap okuduğumuzda başka hiçbir şey yapmaksızın başarımızın arttığını görebiliriz. BENGİ projemizle Balıkesir olarak akademik başarı ve değerler eğitimi alanlarında güzel başarılar elde ettik. “Spor’da Yetenek 10’la Gelecek” projesiyle de okullarımızda nitelikli etkinlikler yapılıyor.” şeklinde konuştu.
Ardından Edremit Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Gıda Teknolojileri Bölümü öğrencilerinin hazırlamış olduklarıorganik ürünlerden oluşan serginin açılışını yapan Vali Ersin Yazıcı stantları dolaşarak ürünler hakkında öğrencilerden bilgi aldı. Son olarak öğretmenler odasında okulun öğretmenleri ile bir araya gelerek onlarla değerler eğitiminin önemi hakkında konuştu. Milli ve manevi değerlerimizi öğrencilerimize aktarmada öğretmenlerimizin rolünün oldukça önemli olduğunu vurguladı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.