EGE GÜNDEM GAZETESİ

CUMHURBAŞKANI İPTAL EDERSE OYLAR ARTAR

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
CUMHURBAŞKANI İPTAL EDERSE OYLAR ARTAR
10 views
19 Nisan 2018 - 12:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin Çay Deresi rekreasyon alanı olarak adlandırılıp AVLU Balıkesir AVM’ye dönüştürülen projesi birinci etap Avlu diye adlandırılan şirkete verilirken, 2. etabı ise Başkan Uğur’un istifa sürecinde acel tecel aynı şirkete verilmesi dikkatleri üzerine çekti.
Türkiye’de örneği beklide yok ama örneği nadir olan ihale şartnamesi kimlerin emriyle ve kimler tarafından hazırlandıysa adrese teslim şartname gibi gözüküyor. İhale yapılışında kanunen beklide kanunsuzluk yok. Veriliş şekli kamuoyunda tamamen yanlış. 30 yıllık verilen bu alan yap işlet olması gerekirken, yap işlete değil, kirada yok. Ancak ki hazırlanan şartnamede kar payı şirket kar etmezse 1 milyon TL yıllık bir bedel verecek. Kiraların aylık 50 bin TL olduğu düşünürsek iki dükkan kirası yıl üzerinden Büyükşehir Belediyesi’ne kalan bir çok dükkan kirası ise Avlu şirketi alacak. Kiraları Avlu toplayacak, giderler ise ortak ödenecek.
İkinci etabın temelde verilmesi inşaatı yapan şirket Büyükşehir’den para isteyince Büyükşehir vatandaşı borçlandırarak İller Bankası kredisi ile AVM yapıyor. AVM’nin kiralarını ise AVLU şirketi topluyor. Şirket Kasım başında Başkan Uğur’un istifa sürecinde el değiştiriyor. Yeni sahibi İstanbul Ticaret Odasına bildirilmiyor. Biz buradan gazeteci olarak Sayın Cumhurbaşkanı’na soruyoruz. Şirketin sahibi bu milletten niye saklanıyor ve Sayın Cumhurbaşkanım bunu şirket çalıştıracağına bu milletin sahip olduğu Büyükşehir Belediyesi niye çalıştırmıyor? Niye aylık kira ile burası verilmemiş? Böyle bir şartname ile ihale ilk defa duyuyoruz. Bunu siz iptal ederseniz, oylarınıza artı yazar. İptal etmezseniz muhalefet bunu seçimde kullanır. Halkın parasıyla iller Bankası borçu ile yapılan bu AVM halka iade edilmeli.
Özel Haber:Tayyar Toprak

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.