EGE GÜNDEM GAZETESİ

Ayvalık Endüstri Meslek Lisesi TUBİTAK Fuarı’na hazırlanıyor

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Ayvalık Endüstri Meslek Lisesi TUBİTAK Fuarı’na hazırlanıyor
10 views
19 Nisan 2018 - 11:45
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde, ilçe halkının ‘Endüstri Meslek Lisesi’ olarak anımsadığı Şehit Abdullah Tayyip Olçok Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 26-27 Nisan tarihleri arasında düzenlediği TUBİTAK Fuarı’na hazırlanıyor.

Proje Koordinatörü Yavuz Duru’nun öncülüğünde, bilimin ve bilimsel çalışmaların yeni nesiller tarafından benimsenmesinin teşvik edilmesi, bilimin günlük hayatla ilişkilendirilmesi, araştırma tekniklerinin, bilimsel raporlamanın ve bilimsel sunum becerilerinin tabana yayılarak genç bireylere kazandırılması farklı gelişimsel ve bilişsel seviyedeki her çocuğa bilimsel proje yapma fırsatının sunulmasının amaçlandığı belirtildi.
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen TÜBİTAK Bilim Fuarları’nın; 5-12. sınıfta okumakta olan öğrencilerin eğitim-öğretim programı çerçevesinde ve kendi ilgi alanları doğrultusunda belirledikleri konular üzerine araştırma yaparak, araştırmalarının sonuçlarını sergileyebilecekleri, öğrenciler ve izleyiciler için eğlenerek öğrenebilecekleri bir ortam oluşturmak olduğu öğrenildi.
Bu kapsamda; Ayvalık’ta 2017 -2018 Eğitim Öğretim yılında TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarına müracaat eden okullardan İlk Okul düzeyinde Sakarya İlkokulu, Ortaokul düzeyinde Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu, Lise düzeyinde ise Şehit Abdullah Tayyip Olçok Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi projelerinin kabul edildiği bildirildi.
Okulun hazırladığı TÜBİTAK 4006 bilim fuarı projelerinin 26 – 27 Nisan tarihleri arasında saat 10.00 ile 16.00 arasında Şehit Abdullah Tayyip Olçok Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı’nın Proje Koordinatörü Yavuz Duru, 26 Nisan 2018 tarihinde saat 10. 00 daki TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı sergisinin açılışına ilgi duyan herkesi davet etti. SUAT SALGIN

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.