İYİLİK YAP DENİZE ATMA!

17 Nisan 2018 Salı, 10:24

Ayvalık Belediyesi ve TURMEPA “İyilik Yap Denize Atma!” diyerek

Denizlerimiz için farkındalık yaratacak

Ayvalık Kaymakamlığı, Ayvalık Belediyesi ve TURMEPA işbirliğiyle Ayvalık’ta Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenecek denizdibi temizliği etkinliği ile hem eğitim verilecek hem de gönüllü dalgıçlar ile birlikte temiz denizler adına farkındalık yaratılacak.
Çocukların küçük yaşlardan itibaren denizle olan bağlarını güçlendirmeyi hedefleyen Ayvalık Belediyesi ile gelecek nesillere temiz denizlerin kucakladığı yaşanabilir bir Türkiye bırakmak amacıyla 24 yıldır çalışan TURMEPA, çocuklar için bir araya geldi. Ayvalık Belediyesi ile İzmir’deki faaliyetlerini İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi’nde yürüten TURMEPA İzmir Şubesi, “İyilik Yap Denize Atma” sloganıyla deniz Orhan Peker Sanat Galerisinde çevre eğitimi verecek. Gönüllü dalış ekiplerinin katılımı ile deniz dibi temizliği yapılarak farkındalık yaratılacak.
Atık Sergisi Açılacak
15-22 Nisan “Dünya Turizm Haftası” kapsamında 19 Nisan 2018 Perşembe günü Ayvalık Cumhuriyet Meydanı kıyısında, her yıl farklı ülkeler tarafından sosyal sorumluluk bilinci ile çevreye olan duyarlılığı arttırmak ve farkındalık yaratmak amacıyla icra edilen deniz dibi temizliği etkinliği yapılacak. Etkinlik; Ayvalık Kaymakamlığı (Turizm Danışma Bürosu) ve Ayvalık Belediyesi ev sahipliğinde, İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi, Deniz Temiz Derneği/TURMEPA İzmir Şubesi, Sualtı Fotoğrafçıları ve Filmcileri Derneği(SUFOD) ve ilgili diğer kurumlar koordinesinde gönüllü dalış kulüplerinin katılımıyla gerçekleştirilecek.
Sahil Güvenlik Ege Deniz Bölge Komutanlığı ve çeşitli dalış kulüplerine mensup gönüllü dalgıçların da etkinliğe katılması bekleniyor. DenizTemiz Derneği/TURMEPA üyesi olan dünya serbest dalış rekortmeni Derya Can da etkinlikte yer alacak. Deniz dibi temizliği sırasında Sualtı Fotoğrafçıları ve Filmcileri Derneği üyelerinin, su altından ve su üstünden yapacağı çekim ile birlikte etkinliğin geniş kitlelere yayılarak deniz kirliliğine dikkat çekmesi planlanıyor. Deniz dibinden çıkartılan atıklardan oluşan sergi ise yine Ayvalık Cumhuriyet Meydanı’nda “İyilik Yap Denize Atma!” sloganıyla açılacak.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Powered by MOYWEB