Ayvalık’ta İYİ Parti çalışmalarına hızlı başladı

17 Nisan 2018 Salı, 10:31

 Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde; dürüstlüğü, temiz kişiliği ve bilgi donanımı ile tanınan genç siyasetçi Mehmet Amaç’a verilen görevle kurulan İYİ Parti İlçe Başkanlığı yeni binasında siyasi çalışmalarına başladı. İYİ Parti’nin ilk konukları İYİ Parti Balıkesir Milletvekili İsmail Ok, İYİ Parti Balıkesir İl Başkanı Nedim Tuna, İL Başkan Yardımcısı Keriman Kültür ve il yöneticileri oldu.
İYİ Parti Ayvalık İlçe Başkanı Mehmet Amaç ve ilçe yöneticileri tarafından karşılanan İsmail Ok ve Nedim Tuna ile beraberindekilerin partinin yeni ilçe başkanlık binasında gerçekleştirdikleri sohbet toplantısında ise önemli mesajlar verildi.
Toplantıda konuşan İYİ Parti İl Başkanı Nedim Tuna, İYİ Parti’nin kuruluşundan bu yana aradan geçen 5 ayalık bir süreçte ülke genelinde yapılanmayı tamamladıklarını kaydederek, “Bunun hemen akabinde de 1 Nisan’da çok coşkulu ve resmi kayıtlara göre, 123 bin kişinin yer aldığı, Ankara’da bugüne kadar eşi benzeri görülmemiş bir kongre heyecanı yaşadık. O gün tabiki tüm illerden partililerimiz geldi ve o gün Türkiye’ye çok büyük bir mesaj verildi.” dedi.
Toplantıda konuşan İYİ Parti Balıkesir Milletvekili İsmail Ok ise; Ayvalık’ta yeni kurulan partisinin ilçe binasını çok beğendiğini vurgulayarak, binanın hizmete girmesinde yaptığı özverili çalışmalar nedeniyle İlçe Başkanı Mehmet Amaç ve ekibini kutladı.
Kısa bir süre önce CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in İYİ Parti Genel Merkezi’nde bir araya gelerek özellikle 2019 seçimlerinde sandıklara sahip çıkma konusunda mutabık kaldıklarını belirten Ok, “Milli iradenin hakkaniyetle sandığa yansıması konusunda başta CHP olmak üzere bütün muhalefet partilerinin, demokrasiyi savunan, hukuktan ve adaletten yana olan, millet iradesini savunan herkesle işbirliği hazır olduğumuzu ve bu konuda da yapılan karşılıklı çalışmalar hakkında da bilgi alışverişinde bulunuldu. Milli iradenin tecelli etmesi için her oya sahip çıkma adına çok ciddi çalışmaların yapıldığını bu ziyarette bir kez daha görmüş olduk. Buradan, Ayvalık’tan bir kez daha sesleniyoruz. Kesinlikle sandıklardaki oyları çaldırmayacağız. O milletin iradesine uzanan elleri, hadlerini bilmezlerse hukuk kuralları içerisinde kırmasını biliriz. BU seçimlerde artık trafolara kesinlikle kedi giremeyecek, elektrikler kesilmeyecek” dedi.
Geçtiğimiz referandumda, ‘Hayır’ bloğunun özelikle büyük kentlerdeki başarısının sandıklardaki oylara sahip çıkılması olduğunu savunan İsmail Ok, “Bunun sonucunda da ilk kez AKP, büyükşehirlerde kaybetti. Hiç kimsenin en ufak bir şüphesi olmasın ki; Hakkari’de de, Edirne’de de milletin iradesine sahip çıkılacak. Bu konuda İYİ Parti gerçekten kendi alanlarında uzman olan büyük bir ekiple çalışmalarını sürdürüyor. CHP’de de aynı benzer hazırlıkları gördük. Karşılıklı da bilgi alışverişinde bulunulacak.” ifadelerini kullandı.
2019’da yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde İYİ Parti’nin olağanüstü şartlarda, OHAL’in olduğu bir dönemde Türkiye’de en büyük baskının ve korku imparatorluğunun oluşturulduğu bir dönemde milletin kendisi tarafından kurulduğunu kaydeden İsmail Ok, “İYİ Parti’nin arkasında Türk Milleti vardır. İYİ Parti milletimizle ittifak yapmıştır. Dolayısıyla da milletin önünde de hiçbir güç duramaz, duramayacaktır. Bu yüzden de İYİ Parti, ‘Tek Adam’ rejiminin yerine yine eskisi gibi demokratik ve parlamenter bir rejimin oluşması için çalışmalarını sürdürecektir. Bunun içinde muhalefet partileriyle iş birliği içinde olacaktır. Ama Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde İYİ Parti, her partinin kendi adayını çıkarması gerektiğine inanmaktadır. Bu ayrıştırıcı yada ötekileştirici bir şey değildir. Her parti kendi adayını çıkarırsa, malumunuz her partide kendi partisinin dışında oy vermeyen radikal bir seçmen kitlesi vardır. Bunlar küstürülmemiş olur. Böylelikle de seçime katılım oranı yüzde 100’ler doğru yaklaşır. Bu da Recep Tayip Erdoğan’ın kaybetmesi demektir” dedi.
Seçimlerde Türkiye’yi yönetmeye talip olduklarının altını çizen İYİ Parti Balıkesir Milletvekili İsmail Ok, “Bu yüzden de ilk genel seçimlerde kurucu Genel Başkanımız, cesur yürek ve iyiler hareketini başlayan Sayın Meral Akşener hanımefendinin halkın hür iradesiyle Cumhurbaşkanı seçileceğine inancım tamdır” diye konuştu.
Siyaset yapma adına değil, Balıkesirli vatandaş olarak Balıkesir’de 5 yılın kayıp olduğunu söyleyen Vekil İsmail Ok “Balıkesir adına büyük kayıp. Sadece 5 yıl kayıp değil gelecek 5 yıllar kayıp. Maalesef Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve merkezde kurulan iki belediye borç batağının içerisine girmiş önümüzdeki 5 yılları da yemişledir. Bir il belediyesinin bile bizim dönemimizde yapılanlar kadar icraatları görünmüyor. Kavşak dediler Karayolları yaptı. Çay deresi ıslahı dediler, DSİ yaptı. Ama bunları Büyükşehir Belediyesi yapıyor gibiydi, peki paralar nereye gitti? Balıkesir, Türkiye’deki büyükşehir belediyeleri arasında İller Bankası’na borç sıralamasında altıncı sırada. Özel bankalar hariç. İstanbul, Ankara gibi büyükşehirlere gelir anlamında karşılaştırdığımızda Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve iki ilçenin 4 yılda iflas ettirildiğinin kanıtıdır bu rakamlar. Nasıl becerdiniz, bu paraları nerelere savurdunuz nerelere harcadınız da belediyeleri borç batağı haline getirdiniz. Balıkesir adına bu 5 yıl değil gelecek 5 yıllar adına da Ak Partili belediyeler tarafından geleceği çalınmıştır” dedi.

KÖPRÜ ELEŞTRİSİ
Ufak tefek çalışmaların olması gerektiğini söyleyen Ok, “Tavuk bir yumurta yumurtladığında dünyayı ayağa kaldırır, fil kocaman yavru dünyaya getirir, hiç kimsenin haberi olmaz. Bunlar eser olarak bir yumurta kadar eser ortaya çıkaramadılar ama gürültüleri o kadar fazla. İşte buraya bir köprü yapıldı. Sözde altından koca gemiler geçecekti ve dünyada iki tarafı deniz olan ve üzerinden geçip de denizin görülmediği tek köprü diye alay konusu oldu. Balıkesir’i yerelinden geneline yönetmeye talibiz. Ayvalık başta olmak üzere yönetimlerde etkin ve yetkin arkadaşlarımız var. Kadrolarımızla birlikte göreve hazırız” dedi.

“EDİP UĞUR’UN BANA YAPTIĞI HAKARETLERE RAĞMEN ANTİ DEMOKRATİK BİR ŞEKİLDE GÖREVDEN ALINMASINA KARŞIYIM”
2014’te Ahmet Edip Uğurla rakip olduklarını ve kendisine atılmayan iftira kalmadığını söyleyen Ok,” Kendisi üzerinden FETÖ algısını yıkmak için oğlunun televizyonunda büyükşehirden maaşlı gazetecilerle haber yaptırıyordu. O kişilere mesaj yazdım, ‘size öyle fırsat veriyorum ki bu kıyağımı unutmayın dedim. 15 Temmuz’dan sonraydı, insanların tutulup tutulup hapse atıldığı aylardı. Ben Fetö’nün baş imamıyım dedim’ yayınlayamadılar. ‘Sana yaptığım bu kıyağı kimseye yapmadım’ dedim bu sefer yayınladılar. Bizim kendimizi anlatmaya ihtiyacımız yok. Bizim zerremiz ihanet çamurları bulaşmaz. Onların iktidarında, onların olağanüstü halinde ben onları ti’ye aldım. Edip Uğur’un bana hakaretlerine rağmen ben onun anti demokratik şekilde görevden alınmasına karşıyım. Biz iktidara geldiğimizde onlar gibi intikam kuralları ile değil hukuk kuralları ile hareket edeceğiz, onların hukuk’un önünde yaptıkları zulmü tüyü bitmemiş yetimin hakkını gasp etmelerini yolsuzluklarını hukuk’un önünde yüce mahkemenin önünde hesabını soracağız” dedi.
Türkiye’nin normalleştirildiğinde tüm yolsuzlukların ve çarpık yönetim anlayışının hesabının sorulacağını belirten İsmail Ok, “Hem de kendilerinin getirdiği kanunlarla hesabı sorulacaktır. Biz bunun için varız. Bin 150 odalı saraylarda kalmak için değil. O sarayda Meral Akşener Hanım bir gün bile kalmayacak, TÜBİTAK’A verilecek ya da bilimsel bir araştırma için. Yazlık saray değil huzurevi yapılacak” dedi.
“80 MİLYON VATANDAŞ DURURKEN İKTİDAR SADECE 10 AİLEYE ÇALIŞIYOR”
15 yılda kendi kendini yeten bir ülkeden samanı bile ithal eden bir ülke haline gelindiğini söyleyen İyi Parti Balıkesir Milletvekili İsmail Ok, “Milliğimiz söylemlerimizle değil eylemlerimizle. Hiç şüpheniz olmasın, inanın, tarım bakanlığını ben alsam 3 yılda ithal ette dışa bağımlığı bitiririm, 5 yıla varmadan dışa ithal edilecek hale getiririm. Hem canlı hayvan hem karkas et olarak. Ama bu proje uygulanırsa Türk köylüsü çiftçisi kazanacak. Ama bunların şu an üretmeden tüketen ithalata dayalı program uygulandığı zaman her ithalatta üç beş yandaş kazanıyor. 80 milyon yerine iki elin parmaklarını geçmeyen on aileye çalışıyor. İddialı konuşuyorum hallederim halletmezsem bu memleketi terk ederim. 3 yılda ithal ete bağımlığı bitiririm” diye konuştu.

AYVALIK’TA İYİ PARTİ’NİN GENEL KURUL TOPLANTISI 5 MAYIS’TA GERÇEKLEŞECEK
Toplantıda konuşan İYİ Parti Ayvalık İlçe Başkanı Mehmet Amaç ise; kendilerine çok önemli bir görev verildiğini belirterek, “Biz Ayvalık’ta tertemiz insanlarla yeni bir vizyon çizmek istedik. Kendi çevresinde sevilen sayılan arkadaşlarla yepyeni bir yönetim yaptık. Halk nezdinde çok beğenildi. 5 Mayıs’ta kongremizi yapıp asil yönetimimizi de seçeceğiz. Bizlere destek veren herkese sonsuz şükranlarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.
Toplantının bir bölümü de basına kapalı olarak gerçekleşirken, İYİ Partililer basın mensuplarını kırmayarak topluca bir hatıra fotoğrafı çektirmeyi de ihmal etmediler. Suat Salgın

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Powered by MOYWEB