EGE GÜNDEM GAZETESİ

MÜSİAD’DAN SURİYE’YE YARDIM ELİ

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
MÜSİAD’DAN SURİYE’YE YARDIM ELİ
8 views
16 Nisan 2018 - 14:55
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Balıkesir Başkanı Tuncay YILDIZ hafta sonu Suriye’deydi.
Türk Silahlı Kuvvetlerinin sınır ötesi operasyonlarıyla bölgeyi terör unsurlarından arındırma çalışmaları yapılan Suriye’de Zeytin Dalı harekâtı ve Afrin operasyonu büyük ses getirmişti. Uzun zamandır iç karışıklar ile mücadele eden mazlum Suriye halkı ülkemizde olduğu gibi Balıkesirlilerin de gündeminde. Afrin operasyonunun yanı sıra Doğu Guta ‘da rejim tarafından gerçekleştirilen kimyasal saldırının ardından birçok sivil göç etmeye başladı. Bu sebeple Balıkesirli hayırseverlerin yardımlarını bizzat yerine iletmek üzere MÜSİAD Balıkesir Başkanı Tuncay YILDIZ beraberinde Balıkesir İHH Başkanı Erman ELHAN ile birlikte hafta sonu Afrin bölgesine gitti.
Balıkesir’den toplanan yardım malzemelerini bölgeye ulaştıran heyet yardımları teslim etmenin yanında yakın zamanda bölgeye Balıkesir’den gidecek olan yardım tırı için ihtiyaçların tespitini de yaptı.
Konuyla ilgili açıklama yapan MÜSİAD Balıkesir Başkanı Tuncay YILDIZ şunları kaydetti: “Öncelikle tüm İslam âleminin Cuma günü idrak ettiği Miraç Kandilini kutlarım. Bu coğrafya zor bir coğrafya. Mazlumun zulmü yaşamasıyla kaldığı çevreden herhangi bir dalın uzatılmadığında çok çok daha kötü durumlarla karşı karşıya kalınacağı bir coğrafya. Buradaki durumun ve yaşadığımız duyguların kelimelerle tarifi zor. Bizler ümmet derdini içinde hissedenler olarak bir nebze de olsa elimizden ne gelirse onu yerine getirmeye çalışıyoruz. Rabb’imden tüm dünyadaki zulmün en kısa sürede bitmesini temenni ediyor, Balıkesirli hemşehrilerimizin dikkatini buradaki zulme çekerek kardeşlerinden yardımlarını esirgememelerini diliyorum.”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.