Sındırgı’da Şüheda’ya Vefa

14 Nisan 2018 Cumartesi, 11:51

Balıkesir’in Sındırgı ilçesinde Balıkesir Valiliği himayelerinde yürütülen BENGİ projesi kapsamında Sındırgı Kaymakamlık, Sındırgı Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Müftülük ve okullar işbirliği ile Şühedaya Vefa projesi gerçekleştirildi.

Şehit ailelerine karşı vefa duygusunun gelişmesinde, öğrencilerin aktif rol alarak aidiyet duygularının gelişmesini sağlamak, bu vatan için gözünü kırpmadan canını feda etmiş Şehitleri unutmamak ve unutturmamak amacıyla gerçekleştirilen ŞÜHEDAYA VEFA projesi ile şehit aileleri ve şehitlikler ziyaret edildi.

Güçlü bir toplumsal yapının duyarlı bireyler aracılığıyla gerçekleşeceğinin bilinciyle, geleneksel toplum yapısının korunması ve güçlendirilmesi, özellikle gençlerde yaygınlaşan toplumsal yabancılaşmanın önüne geçebilmeye, manevi açlık duygusunun olumlu etkinliklerle tatminini sağlamaya yardımcı olmak amaçlanmış ve proje başarıya ulaşmıştır.

Proje kapsamında Sındırgı ilçesinde 21 şehit ailesi ziyaret edilerek, birliktelik mesajı verildi.

Sındırgı Belediye Başkan yardımcısı Halil Aldemir, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Işık, İlçe müftü vekili Recep Yaşar, öğretmen ve öğrenciler şehit ailelerini ve şehitlikleri ziyaret etti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Powered by MOYWEB