EGE GÜNDEM GAZETESİ

DAL-ÇIK… BANDIRMA !

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
DAL-ÇIK… BANDIRMA !
RAMAZAN NARİN NOGAYTÜRK
RAMAZAN NARİN NOGAYTÜRK( xsusurlukx@hotmail.com )
13 views
13 Nisan 2018 - 11:15
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Bandırma DAL mak istiyor ve Bandırma ÇIK mak istiyor, eyyy Balıkesir Büyükşehir ağaları…

Biliyorsunuz, dalmak denizlerin terimidir de, bütün akarsu ve göllerde bu terimi kullanırız. Dalmayı seviyorsak ve beceriyorsak, bileceğiz ki çıkmayı da bilip, Karada da havada da, konularda da, becermek gereklidir çünkü…

 

Bandırma’nın trafiği, şimdiden kangren ve aşırı sağlıksız.Yakında yollarımızı araç sürmek için değil, araçlarımızı park etmek için, otopark olarak kullanırsak, şaşırmayın. Yani trafik için değil, adeta otoparkın çözümü olarak kullanılıyor yollarımız ve yakında araçlarımızı sürecek yolları galibaarayacağız ! Çünkü araçlarımızı, süremiyoruz arkadaş !

Bandırmada, 3 kişiden bir kişiye araç düşüyormuş da, bu zenginlik işareti diye övüneceğinize, o araçlarınızı sürecek, yolları yaratın mübarekler ! Süremediğiniz araç, sizin sayılır mı ? Araçlar seyirlik midir ? Yoksa araç demek, otopark demek midir ?

Bandırmanın paralel 3 caddesi var. Ordu, Atatürk, Kurtuluş…Ama caddelerimiz de otopark olmuş arkadaş. Maşallah çift sıra sağına da soluna da park ettiriyorsunuz ! Ve bu caddelerden iç geçişler, kesişen yollar… yok ! Mahalle aralarında,şoförcülük oynuyorsunuz.

3 caddenin birbirine olan kesiştirmeleri olmadan, alt ve üst geçitleri olmadan, dalçıkları olmadan, Bandırma trafiğine çözüm bulunamaz… Otoparka, bulamadığınız gibi…Sahi ne oldu her bina ruhsatı verirken aldığınız otopark ücretlerine ? Harcadınız harcadınız, yetmedi mi yoksa !

Balıkesir Büyükşehir bünyesindeki İL TRAFİK KOMİSYONUNUN bir benzeri de sanırım Bandırma da var. Ama bu sözde komisyonların, yerel ve genel yönetimlere, siyasi partilere sundukları çözüm planları var mı ? Hiç duymadım. Veya sundularsa, bu planlara bakıp, iş yapmasa da, laf eden yönetici veya siyasi de duymadım…İşbu yönetimler ve siyasiler, aklımıza gelmeyecek her konuda, maşallah çok çalışırlar da, hergün boğulduğumuz trafik konusunda, nedense bırakın çalışmayı tek kelam bile etmezler. Yahu, bir dalın arkadaş bu soruna, dalın ki nasılsa çıkarsınız !

Bandırmanın trafik sorununun, Türkiye Millet Meclisinde de dile getirilmesini, orda da konuşulmasını isteriz de…vaz geçtik ! Büyükşehir veya bizim gibi küçük şehir meclislerinde de, bu konuda, nedense gündem maddesi hiç görmedim, hiç duymadım. Bandırma’nın Trafik sorunu diye bir meclis gündem maddesi duydunuz mu ? Peki partiler, partinizin meclis üyesi adamları, sahi siz ne iş yaparsınız ?

Meclis Gündemini belirleyenler genelde iktidar grubu ve Belediye Başkanlarının bizzat kendileridir derseniz, Balıkesir Büyük Şehir Belediye Başkanımız Zekai KAFAOĞLU, Bandırma Belediye Başkanımız Dursun MİRZA…sahi siz ne iş yaparsınız arkadaş ! Belediyeleriniz, meclisleriniz… reklamdan, imar değişikliklerinden başka bir şey konuşmaz mı ?Halkın problemleri, ne zaman aklınıza gelir ?

Haaa ben söyleyeyim bu sorunun cevabını. Sizler işbaşına gelinceye kadarsınız, işbaşında bulunduğunuz sürede, hiçbir problemi doğru dürüst çözmezsiniz ki, hatta bazılarına hiç dokunmazsınız ki…yarın ki seçimlerde, elinizde kozunuz olsun, sazınız olsun ! Öyle ya, seçim zamanı gelince ahaliye ne diye çıkıp höyküreceksiniz ? Ne diye oy isteyeceksiniz ? Ne çalacaksınız ?

5 sene önceki nakarat tutmuştu demi. Şu şuve şu problemleri çözeceğiz diyerek oy isteyeceksiniz değil mi ? Kasıtla çözmediklerinizi, sanki MARS lılar, uzaydan gelenler sorun yaratmış gibi söyleyip, Dünyalı bizler çözeceğiz falandiyeceksiniz ! Yani çözmedikleriniz, sizin yarın yine seçim argümanlarınız olacak…Yazık değil mi bize ? Yazık değil mi, size inanıp güvenenlere ?

Konulara daldık, çıkalım değil mi ? Evet çıkacağım. Ama işbu DALÇIK ve üst geçitlerle ilgili ;eyyy Balıkesir Büyükşehir, Eyyy Bandırma küçük şehir…sizin önceden sözde sözleriniz vardı, sözde projeleriniz vardı ! Sahi ne oldu onlara ? Hangi bahara bıraktınız ?

Hani Bandırmaya en az 3 adet DAL-ÇIK yapılacaktı, hani gereken yerlere, ÜST GEÇİTLER-ALT GEÇİTLER yapılacaktı ? Hani OTOPARK sorununu çözecektiniz ?Yasalara aykırı ve etik olmayan şekilde, yollardan bile otopark ücreti alıyorsunuz bu vatandaşlardan, pek çok önemli alanı otoparka çevirip, oraları birilerine verip, birilerine yaranıp,ordan oy moy bekliyorsunuz değil mi ?Kıyakçılık yapıyorsunuz aklınızca…Kıyakçılığınızın sonucu ayakçılık olacak, farkında değilsiniz !

Hatta Büyükşehir, Bandırma Belediyesine ait pek çok gelire el koyduğu gibi, işbu otoparklara da el koydunuz değil mi ? Tamam… el koyun koymasına da, bir de sorunların çözülmesine yardım edin, eski sözlerinizi yerine getirin ve problemlere de el atın, el koyun be arkadaş ! Size el koymayı öğretenler, el atmayı öğretmediler mi ?

Elinizi, sakın sakınmayın derim naçizane…Ölürsünüz ! Çektiniz, vuracak mısınız, sıkacak mısınız… ne yapacaksanız yapın, ama sözlerinizi yerine getirin arkadaş. Getirmediniz mi, kusura bakmayın o zaman biz çekeceğiz ve biz el atacağız olaya ve bakalım durabilicek misiniz karşımızda ?

BALIKESİR B.ŞEHİR, BANDIRMA K.ŞEHİR Belediyeleri ve Başkanları…DAL-ÇIK tan başlayın da, işbu Bandırma’nın tıkalı damarı olan ve kangrene dönüşen Trafik sorununu, hadi çözüverin ! Bakın biz sizin yapıp yapmadıklarınızı ve niyetlerinizi, çözdük, isterseniz sizde bizi çözmeyi, bizim problemlerimizi çözmeyideneyin ! Bu yazım, kerat cetveliniz olsun !

 

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.