EGE GÜNDEM GAZETESİ

Burhaniye Belediyesi Avrupa İle Kültür Köprüsü Kurdu

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Burhaniye Belediyesi Avrupa İle Kültür Köprüsü Kurdu
8 views
13 Nisan 2018 - 11:11
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Burhaniye Belediyesi Gençlik Merkezi ve Belediyespor Basketbol Takımı’ndan toplam 13 öğrenci, Erasmus Gençlik Köprüsü Diller ve Kültürlerimiz projesi kapsamında Almanya’nın Berlin kentindeydi. İtalyan, Bulgar ve Alman öğrencilerin katıldığı projede, Türkiye’yi Burhaniyeli gençler temsil etti.
Burhaniye Belediyesi Gençlik Merkezi ve Belediyespor Basketbol Takımı’ndan 13 genç, kültür ve sanat şehri Berlin’i fethetti. Öğrenciler, 25 Mart-2 Nisan tarihleri arasında Berlin’de müzik, dans, drama, film ve sirk tiyatrosu gibi alanlarda eğitimler alarak, seminerlere katıldı. Bir hafta süresincediğer ülkelerden gelen gençlerle kaynaşan ve keyifli zaman geçiren öğrenciler, projenin gala gecesinde, hep birlikte bir müzikal sahneledi.
BERLİN’DE BURHANİYE RÜZGARI ESTİ
Proje kapsamında her ülkenin kendini tanıtması amacıyla düzenlenen gecede, Türkiye’nin güzelliklerini anlatan bir sinevizyon gösterimi yapan ve broşürler dağıtan ekip, diğer öğrencilere yöresel gösterilerini de sergileme imkanı buldu. Burhaniye’nin zeytin ve zeytinyağlarını da tanıtan öğrenciler, beraberlerinde götürdükleri hediyeleri arkadaşlarına takdim etti.
YUMURTA BOYADILAR
Tüm Hıristiyanlar tarafından kutlanan Paskalya Bayramı’na denk gelen Berlin gezisinde, Türk öğrenciler de arkadaşlarıyla birlikte geleneklere uygun olarak yumurta boyamayı öğrendi. Gençler, yaptıkları rengarenk yumurtalarla birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.
SINAVDA ARTI İKİ PUAN
Türkiye’yi ve Burhaniye’yi en iyi şekilde temsil eden öğrencileri kutlayan Belediye BaşkanıNecdet Uysal, Burhaniye Belediyesi Gençlik Merkezi Müdürü Ayfer Durmaz Arıcan’a da verdiği emeklerden dolayı teşekkürlerini iletti. Eğitimlerin sonunda öğrencilere Avrupa Birliği tarafından birer sertifika verildiğini söyleyen Uysal, bu sertifikayı alan öğrencilerin üniversite sınavında artı 2 puana sahip olacağını belirtti.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.