Kût’ül-Amâre Tiyatro Oyunu Havran’da ilgiyle izlendi

12 Nisan 2018 Perşembe, 10:36

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal işler Dairesi başkanlığı tarafından düzenlenen yetişkin tiyatrosu telgrafhane 1916 Kutül amare kültür Merkezinde sahnelendi.
Programa Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy,Havran Ak Parti İlçe Başkanı Ahmet Dayı,Belediye Başkan yardımcıları,Belediye Meclis Üyeleri,Ak Parti yönetim kurulu üyeleri ve Havran halkı katıldı.
İlgi gören tiyatro oyunu sonrasında bayan tiyatro oyuncusu göz yaşlarına hakim olamadı.Bayan tiyatro oyuncusu ağabeyimde tiyatro oyuncusu idi.Vefat etmeden önce son oynadığı Seyit Onbaşı üstlenmişti.Seyit Onbaşı’nın memleketinde olmaktan dolayı hem mutluyum hemde hüzünlüyüm bu yüzden göz yaşlarıma hakim olamadım izleyicilerden özür dilerim dedi.
Başkan Emin Ersoy ise yaptığı konuşmada şunları söyledi.Sanat bir toplumun olmazsa olmazıdır.Böylesi güzel bir oyunu ilçemize getiren Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Zekai Kafaoğlu’na teşekkür ederim.Havran’da mart ve Nisan ayı dolu dolu programlar ile geçiyor.Gerek Büyükşehir Belediyemiz gerekse İlçe Belediyemizin Kültürel faaliyetleri hız kesmeden devam ediyor.Havranlılar kültürel etkinliklerimize her geçen gün daha fazla katılım sergileyerek köklü kültürümüze sahip çıkıyor dedi.
Belediye Başkanı Emin Ersoy,Havran Ak Parti İlçe Başkanı Ahmet Dayı,Tiyatro oyuncularına Seyit Onbaşı’nın heykelini ve çiçek takdiminde bulundular.Program toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Powered by MOYWEB