EGE GÜNDEM GAZETESİ

EDREMİT’TE GELENEKSEL ÇOCUK OYUNLARI ŞENLİĞİ ÖDÜL TÖRENİ GERÇEKLEŞTİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EDREMİT’TE GELENEKSEL ÇOCUK OYUNLARI ŞENLİĞİ ÖDÜL TÖRENİ GERÇEKLEŞTİ.
6 views
12 Nisan 2018 - 10:32
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ile Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü işbirliği ile çocukların; oyunlarla liderlik, kurallara uyma, paylaşmayı bilme, zamanı verimli kullanma, zihinsel ve bedensel beceriler kazanma ve kendi kültürünü tanıma gibi kazanımlara sahip olmaları amacıyla 2015 yılından bu yana Türkiye çapında düzenlenen Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği İlçemizde görkemli bir ödül töreni ile sona erdi.
Milli Kültürümüzün önemli bir bölümünü teşkil eden çocuk oyunlarının korunması ve gelecek nesillere taşınması amacıyla, Edremit İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü ile Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde yürütülen “Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği Ödül Töreni Şehit Hamdibey Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleşti.
Törene Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç ve İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Fethi Bilge, okul müdürleri, öğretmenler öğrenciler ve çok sayıda veli katıldı. Törende dereceye giren okullardan 1. olan öğrenciler ödüllerini İlçe Kaymakamı Ali Sırmalı’dan, ikinci olan öğrenciler İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç’tan, üçüncü olan öğrenciler İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Fethi Bilge‘den ve dördüncü olan öğrenciler Turhan Gürgan’dan aldılar.
Çocuk Oyunları Şenliğinin 4 yıldır Edremit’te büyük bir özveri ve yoğun katılımla gerçekleştiğini belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç; “Çocuk Oyunları öğrencilerimizin hem fiziksel hem de sosyal gelişimleri için çok önemli. Bizler öğrencilerimizi obezite gibi pek çok hastalığa davetiye çıkaran bilgisayar oyunlarından uzaklaştırarak daha sağlıklı daha hareketli ve aktif bir nesil olarak yetiştirmeyi amaçlıyoruz. İlçemizde de Çocuk Oyunları konusunda ciddi bir seferberlik var. Bu yılki şenliğimiz 27 okul ve 1026 öğrencimizin katılıyla gerçekleşti. Bu güzel şenliğin organizasyonunda görev alan öğretmenlerimiz Mustafa Ulusoy, Naci Yıldırım, Muharrem Türkdal, Fatih Ünal, Mustafa İmrence, Gökhan Koçak, Can Atasavun, Mehmet Karataş’a emeklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum.” dedi.
Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği’nde dereceye giren okullar;
KATEGORİ: 2. SINIFLAR YAĞ SATARIM-BAL SATARIM
1. Zeytinli Naim Süleymanoğlu İlkokulu
2. Mithat Fethi Büyükdalgıç İlkokulu
3. Salih Korkut Budaras İlkokulu
4. Özel Mektebim İlkokulu
EN CENTİLMEN ÖĞRENCİ ÖDÜLÜ: Şehit Öğretmenler İlkokulu 2/A Sınıfı Metehan Ünal

KATEGORİ: 3. SINIFLAR MENDİL KAPMACA
1. Şehit Hamdibey İlkokulu
2. Şehit Öğretmenler İlkokulu
3. Mithat Fethi Büyükdalgıç İlkokulu
4. Karagözoğlu İlkokulu
EN CENTİLMEN ÖĞRENCİ ÖDÜLÜ:Yolören Esin Akpınar İlkokulu 3/A Sınıfı Baran İpek

KATEGORİ: 4. SINIFLAR KALELİ YAKANTOP OYUNU
1. Akçay Yunus Emre İlkokulu
2. Cumhuriyet İlkokulu
3. Şehit Kadir Altınöz İlkokulu
4. Zeytinli Naim Süleymanoğlu İlkokulu
EN CENTİLMEN ÖĞRENCİ ÖDÜLÜ: Ortaoba Eşref Kaya İlkokulu 4/A Sınıfı Musa Evcim

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.