EGE GÜNDEM GAZETESİ

Ayvalık’ta Endüstri Meslek Lisesi öğrencilerinden yoksul aileye anlamlı destek

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Ayvalık’ta Endüstri Meslek Lisesi öğrencilerinden yoksul aileye anlamlı destek
7 views
12 Nisan 2018 - 10:22
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde; Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve yurt genelindeki mesleki teknik liselerince sürdürülen “Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerimizle Buluşuyor” projesi kapsamında, ilçe halkının ‘Endüstri Meslek Lisesi’ olarak anımsadığı Şehit Abdullah Tayyip Olçok Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri yoksul bir aileye anlamlı bir destekte bulundu.

Bu kapsamda; ilçenin yoksul bir mahallesinden daha önce belirlenen engelli eşi ile birlikte yaşayan Makbule İlgün adlı bir kadının evindeki elektrik sistemi kablolarını yenileyen öğrenciler, Öğretmenleri Halil Cici ile birlikte evin kötü durumdaki bölümlerinde de onarım ve tadilatlar yaptı.
Yapılan çalışmanın ardından evi ziyaret eden Okul Müdürü Nadir Çağıl, muhabirimize yaptığı açıklamada; Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından yurt genelindeki meslek liselerinde başlattığı projeden duyduğu memnuniyeti ifade etti.
Projenin ülke genelinde meslek liselerinin tanıtımına katkı sağlayacağını inandığını belirten Müdür Çağıl, “Bugün bu evde okulumuzun Elektrik Bölümü öğrencilerimiz tarafından güzel bir çalışma hayata geçirildi. Öğrencilerimiz proje kapsamında ekonomik olumsuzluklarla boğuşan evin sahibi Makbule hanıma güzel bir jest yaptılar. İnşallah bundan sonraki çalışmalarımızda da okulumuzun Makine, Mobilya, Bilişim ve Metal bölümü öğrencilerimizle de benzeri çalışmaları ilçemizdeki ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza yönelik gerçekleştireceğiz” diye konuştu. SUAT SALGIN

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.