SARIKIZ ANAOKULU’NDAN GMKA PROJESİ “OKUL ÖNCESİ ÖĞRETMENLERİNE ORFF EĞİTİMİ’’

11 Nisan 2018 Çarşamba, 10:37

Güney Marmara Kalkınma Ajansı Teknik Destek Programında Edremit’ten desteklenmeye hak kazanan 4 projeden biri olan ‘Okul Öncesi Öğretmenlerine Orff Eğitimi’ eğitimleri Sarıkız Anaokulu’nda başladı.
ORFF Eğitimi; insanın içinde zaten var olan yaratıcı güçleri açığa çıkarmasına ortam hazırlayan, temelinde ritim, hareket ve konuşma olan, insanların içlerinden geldiği gibi müzik yapıp, dans etmesine, doğaçlama yapmasına olanak tanıyan, insana bütün sanatsal alanları kombine ederek öğrenme, keşfetme, deneme ve yaratma ortamı sunan bir eğitim anlayışına sahiptir.
Sarıkız Anaokulu Müdürü Emine Aşkan tarafından yazılan ve başvurusu kabul edilen ‘Okul Öncesi Öğretmenlerine OrffEğitimi’ projesinin eğitimleri 7-8 Nisan 2018 / 14-15 Nisan 2018 tarihleri arasında 2 hafta sonu 28 saat olarak planlamıştır.
İlk eğitim 7-8 Nisan tarihleri arasında Sarıkız Anaokulu’ndaUludağ Üniversitesi öğretim üyesi Yrd. Doç.Dr. Bilgehan Eren tarafından, Sarıkız Anaokulu’nda görev yapan 12 okul öncesi öğretmenlerine verilmişti. İkinci eğitim 14-15 Nisan 2018 tarihleri arasında devam edecek.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Powered by MOYWEB