EGE GÜNDEM GAZETESİ

SADECE YOL YAPMIYORUZ

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
SADECE YOL YAPMIYORUZ
9 views
11 Nisan 2018 - 10:29
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Altıeylül Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü evleri yanan ihtiyaç sahibi vatandaşların mağduriyetini gideriyor. Sadece yol yapmıyor, vatandaşın gönüllerine taht kuruyor.
Altıeylül ilçesi Paşaköy ve Gümüşçeşme mahallelerinde iki ayrı evde çıkan yangın sonucu ihtiyaç sahibi vatandaşların evleri kullanılamaz hale geldi. Yanan evlerini yaptırma gücü olmayan ihtiyaç sahibi vatandaşların imdadına Altıeylül Belediyesi yetişti. Paşaköy mahallesinde, annesinin evinin bahçesinde bir çocuğu ile eski bir evde yaşayan Gülsüm İkiz ve Gümüşçeşmemahallesinde üç çocuğu ile iki göz odada yaşayan ve ihtiyaç sahibi olan Muammer Kırcanoğulları’nın evive tüm eşyaları yangın sonucunda kullanılamaz hale geldi. Mahalle muhtarlarının aracılığı ile Altıeylül Belediyesi’ne ulaşan vatandaşların talepleri, Altıeylül Gelişim Merkezi (ALGEM) tarafından alınıp gerekli inceleme başlatıldı. İhtiyaç sahibi olduğu tespit edilen vatandaşların kullanılamaz durumdaki evlerinin yapımı Balıkesir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı tarafından tutulan Yangın Hasar Tutanağı doğrultusunda gerçekleştiriliyor. Paşaköy mahallesinde yangında evini tamamen kaybeden Güsüm İkiz’in ev yapım işinde sona gelinirken, Gümüşçeşme mahallesi Gümüşpalacadddesi üzerindeki evlerini yangında kaybeden Muammer Kırcanoğulları’nın evinde onarım çalışmaları Altıeylül Belediyesi Fen İşleri ekiplerince başlatıldı. Can kaybı yaşanmayan yangında evi oturulamaz hale gelen Muammer Kırcanoğulları duygu ve düşüncelerini aktarırken şunları söyledi: “ Gece üç civarlarında büyük oğlum bizi uyandırdı. Yangın başlamıştı. İtfaiye ekipleri anında müdahale ettiler ama evin oturulacak yeri, kullanılacak hiçbir eşyam kalmadı. Üç çocuğum ile sokakta kaldım. Altıeylül Belediyemizden Allah razı olsun. Gördüğünüz gibi çalışmalara başladılar, duvarları, elektrik tesisatını yapıp teslim edecekler. Hakkımızda hayırlısı olsun” şeklinde konuştu.

Altıeylül Belediyesi Fen İşleri ekipleri 2017 yılında, evi yangında hasar gören ve kullanılamaz hale gelen ihtiyaç sahibi üç ailenin evini yeniden inşa ederken 2 aileye de malzeme desteğinde bulundu. 2018 itibari ile Gümüşçeşme ve Paşaköy’de yanan evlerin tadilatı sürerken Altıeylül Belediyesi kimsesizlerin kimi olmaya devam ediyor.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.