Sındırgı Afrin’e Yardım İçin Seferber Oldu

10 Nisan 2018 Salı, 11:18

Balıkesir’in Sındırgı ilçesinde, Zeytin Dalı Harekatı kapsamında teröristlerden temizlenen yerleşim yerlerinde yaşayan Suriyeliler için, yardım kampanyası başlatıldı. Sındırgı Belediyesi, Müftülük, İHH, Sivil Toplum Kuruluşları işbirliği içerisinde toplanan yardım malzemeleri gencinden yaşlısına vatandaşlar tarafından TIR’lara yüklendi. TIR’lar Hatay’a gitmek için yola çıktı.
Sındırgı Sivil Toplum Kuruluşları Platformu Afrin ve Doğu Guta’da teröristlerden temizlenen yerleşim yerlerinde oturan Suriyeliler için yardım kampanyası başlattı. “ Haydi Sındırgı Kardeşlerimiz Yardım Bekliyor ” sloganı ile başlatılan kampanya, ilçe merkezi ile kırsal mahallelerde kısa sürede yankı buldu.Kampanya kapsamında un,kuru gıda, bebek maması gibi yardımlar toplandı. Cumhuriyet Meydanında biriktirilen yardım malzemeleri vatandaşlar tarafından elden ele taşınarak 2 TIR’a yüklendi. 1 TIR ile başlayan kampanya gün içerisinde vatandaşların yoğun ilgisi ile 2 TIR’a ulaştı. Cumhuriyet Meydanında yapılan duanın ardından Hatay’a doğru yola çıktı.
Yardım Kampanyası Yerel Esnafa da Can Verdi
Yardım kampayası ile yerel esnafın da yüzü güldü. Yerel esnaflar da kendi çaplarında kampanyaya destek oldu. Vatandaşların yardım çadırına verdiği maddi yardımlar ile yerel esnaftan alışveriş yapılarak yardım TIR’larına yüklendi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Powered by MOYWEB