EGE GÜNDEM GAZETESİ

BESOB seçim tarihini aldı

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
BESOB seçim tarihini aldı
10 views
10 Nisan 2018 - 10:53
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Balıkesir’de esnaf odaları seçimleri tamamlandı. İl genelinde 85 odadan 14 odanın başkanı değişti. Şimdi Mayıs ayında yapılacak Birlik seçimleri için çalışmalar başladı.

Balıkesir il genelinde toplam 85 esnaf odasının seçimleri 26 Mart tarihinde sona erdi.
Esnafa ve Ahilik Kültürüne yakışır bir şekilde seçimlerini tamamladıklarını belirten Balıkesir Esnaf ve Sanatkârlar Odalar Birliği (BESOB) Başkanı Fehmi Erdem, “85 esnaf ve sanatkarlar odamızın genel kurullarını tamamladık. 14 odamızın başkan ve yönetim kurulları değişti” diye konuştu.

5362 Sayılı Esnaf ve Sanatkarlar Kanunu’na göre esnaf odaları 1 Ocak-31 Mart tarihleri arasında seçimlerini yapmak zorunda. Balıkesir’de seçimlerini tamamlayan odalar şimdi de Balıkesir Esnaf Sanatkarları Odaları Birliği seçimlerine kilitlendi. Birlik Başkanı Fehmi Erdem seçim tarihini aldıklarını belirterek “Oda genel kurullarını sükunet içinde tamamladık. 6 Mayıs 2018 tarihinde Balıkesir Edremit Yolu üzerindeki Ekilmiş Düğün Salonu’nda saat 10.00’da Birlik seçimini yapacağız. Şimdiden hayırlara vesile olsun” dedi.

YÖNETİMLER 42 BİN ESNAFI TEMSİL EDECEK
BESOB Başkanı Fehmi Erdem Balıkesir’deki 85 odaya kayıtlı 42 bin esnafı temsil edecek yönetimlerin belirlendiğini ifade ederek “Balıkesir’de 85 odamıza kayıtlı 42 bin esnafımız var. 42 bin esnafımız; başkanlarını, yönetim kurullarını seçti. Yönetim kurulları da birlik başkanlarını seçecek. Odalarımızın yönetim kurulu üyeleri de federasyon yönetimlerini,. Birlik başkanları da konfederasyon başkanlarını seçiyor. Balıkesir’imizin il genelinde 42 bin esnafımız var. Göreve gelen yönetim kurulu esnafımızın sesi olacak” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.