EGE GÜNDEM GAZETESİ

CHP İl Başkanı Serkan Sarı: “Roman vatandaşlarımızın sorunlarını çözeceğiz”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
CHP İl Başkanı Serkan Sarı: “Roman vatandaşlarımızın sorunlarını çözeceğiz”
7 views
09 Nisan 2018 - 10:54
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Serkan Sarı, 8 Nisan Dünya Romanlar Günü nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı. Romanların sorunlarını bildiklerini ve bunu iktişdara geldiklerinde çözmek istediklerini ifade eden Sarı, ayrıca Romanlara sadece seçim zamanı değil her zaman sahip çıkacaklarını atını çizdi.
CHP İl Başkanı Serkan Sarı, 8 Nisan Dünya Romanlar Günü nedeniyle yaptığı yazılı açıklama da İzmir Milletvekili Özcan Purçu örneğini vererek CHP’nin kapısının Romanlara sonuna kadar açık olduğunu söyledi.
Romanların oy deposu olarak görülmesinin ise son derece yanlış olduğunu hatırlatan Sarı, Romanların sorunlarını bildiklerini ve iktidara geldiklerinde çözmek istediklerini söyledi. Sarı, açıklamasında özetle şu ifadelere yer verdi; “Cumhuriyet Halk Partisi olarak, Romanların sadece seçim dönemlerinde boş vaatlerle, samimiyetsiz söylemlerle oylarının alınıp, sonra onları bir kenarda unutan siyaset anlayışını reddediyoruz. Renkli kültürleriyle, çalışkanlıklarıyla, Cumhuriyet değerlerine bağlılıklarıyla ve vatan sevgileriyle Romanlar siyasi ve ekonomik olarak toplumun en önemli unsurlarından biridir.
ROMANLARA HAKKETİKLERİ DEĞERİ VERECEĞİZ
Bu değerlendirmeler kapsamında, ülkemizin birçok yerinde olduğu gibi Balıkesir’ de, Roman yurttaşlarımızın yoğun yaşadığı şehirlerden biri. Hemen her ilçemizde önemli oranda yaşayan Roman yurttaşlarımız var. Önümüzde ki süreçte Balıkesir’ in siyasal ve ekonomik yaşamı içinde onlarında hak ettikleri ölçüde paydaş olması için gereken siyasi çalışmaları yapacağız. Hem İl Başkanlığımız hem de ilçe başkanlıklarımız olarak bu konuyu her zaman gündemimizde tutuyoruz.
CHP ÇATISI ALTINDA SİYESET YAPMAYA DAVET EDİYORUZ
2019 sürecine girerken Romanlar için üreteceğimiz politikaları ve onların sorunlarına dönük çözüm önerilerimizi şekillendirirken sadece dışarıdan yaptığımız gözlemlerle değil, Roman arkadaşlarımızı siyasetin içine katarak bizzat onların önerileriyle oluşturmak istiyoruz. Bu düşüncelerimiz kapsamında Roman vatandaşlarımızı CHP çatısı altında siyaset yapmaya davet ediyoruz. 2019’ dan itibaren Balıkesir’ i biz yöneteceğiz. Şehrimizi yönetecek olan güçlü kadrolarımızın içinde mutlaka Romanlara da hak ettikleri ölçüde yer vermek istiyoruz.
Bu duygu ve düşüncelerle tüm Roman vatandaşlarımızın “8 Nisan Dünya Romanlar Günü” nü kutluyor sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.