EGE GÜNDEM GAZETESİ

Başkan Adayı Hasın Eğinlioğlu, basın mensuplarıyla bir araya geldi

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Başkan Adayı Hasın Eğinlioğlu, basın mensuplarıyla bir araya geldi
16 views
09 Nisan 2018 - 10:53
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

13 Nisan tarihinde yapılacak olan Balıkesir Sanayi Odası, Olağan Kongresinde başkanlığa aday olduğunu açıklayan Hasan Eğinlioğlu hafta sonu basın mensuplarıyla bir araya geldi.
Niyazi Eğinlioğlu, Ergin Birgül, Nazmi Yarış, Ahmet Şen, Emre İnce’nin de katıldığı toplantıda açıklamalarda bulunan Başkan Adayı Hasan Eğinlioğlu, ilçelerin Balıkesir’den ayrı düşünülemeyeceğini belirtti.
İlçe ziyaretleri esnasındaki izlenimlerini aktaran Eğinlioğlu şunları söyledi: “Biliyorsunuz bundan önceki Sanayi Odası’nın yönetiminden kaynaklanan 3 dönemlik tecrübem var. Bu 3 dönemlik tecrübe içerisinde yaşadıklarımızı ilçelerdeki arkadaşlarımızla paylaştık. Bunlar genelde seçimden seçime hatırlarının sorulduğunu söylüyorlar. Dolayısıyla üvey evlat gibi görüldüklerini düşünüyorlar. Biz onların gönüllerini almaya çalıştık. Tabi bu hiçbir farklı düşünce olmadan bir mozaik olarak düşündüğümüzü söyledik bu yapıyı. Bilgi, tecrübe, genç ve dinamik bir kadro oluşturarak birlikteliğimizi pekiştirmek anlamında önceki yaşanan hatalı olabilir, eksik olabilir çalışmaları bundan sonra daha farklı bir şekilde ve onlara yararlı olacak şekilde planlayacağımızı söyledik. Onlarla birlikte olmak onları çok motive etti, mutlu oldular, kendilerine değer verdiğimizi söylediler. Çalışmalarımız iyi geçiyor.
Biz geçen akşam Edremit Bölgesindeydik. Bireysel temaslarımız devam ediyor ama toplum olarak birlikte olma anlamında Edremit’teki sanayici arkadaşlarla birlikteydik. Onların ticaret odası seçimleri de vardı. O grupta bize dahil oldu. Hoş bir aile yemeği oldu. Onlar da mutlu oldu, biz de mutlu döndük.”
“BİRLİK VE BERABERLİK İÇERİSİNDE PROJELER HAYATA GEÇİRİLECEK”
Birlik ve beraberlik içerisinde projelerin hayata geçirileceğini belirten Eğinlioğlu; “Kafamızda olan projeler var. Bunlar evvela dediğim gibi ilçelerimizle biz bir bütünüz ve öyle olmak zorundayız. Bu oy kaygısıyla veya oy almak anlamında değil de bugün bir Körfez bölgesini yok sayamazsınız, Bandırma’yı yok sayamazsınız. Orada da sanayici arkadaşlarımız var. Balıkesir hinterlandı geniş bir il. Merkezi bölgedeki sanayi olduğu kadar çevredeki, bölgedeki sanayici arkadaşlarımızın da üretimleri var. İlçelerdeki arkadaşlarımız hatırlarının sorulmasını istiyor. Bunlarla daha sık birlikte olmak istiyoruz. Gerekirse meslek komiteleri çalışmalarını oralarda yaparak o yörenin bölgesel ihtiyaçlarını birinci ağızdan duymak istiyoruz ve bu düşüncelerimizi onlarla da paylaştık. Çok olumlu karşıladılar bu düşünceyi. Ama tabi bunun da sadece Sanayi Odasının bireysel olarak yapılamayacağını, birlik ve berberlik içerisinde olarak, omuz omuza vererek sorunları birlikte gidermemiz gerektiğini söyledik. Çok iyi karşıladılar. Bundan sonra diğer bölgelerde çalışmalar yapacağız birkaç gün sonra. Yaklaşımımız bu noktasal anlamdaki problemlere hep aynı olacak. Yani Bandırma bölgesinin veya Ayvalık bölgesinin sorunlarını oradaki meslek komitelerinden dinlersek çözüm anlamında da daha başarılı oluruz diye düşünüyorum. Yoksa burada oturmakla faydalı olabileceğimizi sanmıyorum ama bizim merkezi sanayimizde var. Bunlar hep sorunları paylaşmak anlamında değil, sevinci de paylaşacağız, sorunlarımızı da gidermek için mücadele edeceğiz. Bunlar çok hayalî şeyler değil. Olabilecek ve çalışmayla başarılabilecek şeyler. Çalışırken de disiplinli bir şekilde çalışkan olmak, verimli olmak sonuç getirecektir diye düşünüyorum” dedi.
“YATIRIMCILAR SIRADA BEKLİYOR”
Yatırımcıların Balıkesir’e yatırım yapmak için sırada beklediğini ifade eden Eğinlioğlu açıklamasını şöyle sonlandırdı: “Yatırımların kesin olarak devam edeceğini düşünüyoruz. Çünkü OSB şu an doldu. 20’yi geçen müteşebbis var fabrika yapmak isteyen. Yeni imara açılacak bölgelerde sıraya girmiş durumdalar. Buralar imara açıldığında, kamulaştırılıp parselasyonu yapıldığında bu hizmeti vereceğiz sanayici arkadaşlarımıza. Bu ne demek? Hem istihdam artacak hemde üretim hacmi artacak. Çanakkale’ye yapılacak köprüyle Balıkesir’in birleşmesi, Bursa-İzmir-İstanbul otoyolunun birleşmesiyle Balıkesir tam ortada kalan çok enteresan coğrafi konumda bir il haline geliyor, yatırım yapılabilir bir il haline geliyor. Umarım yatırımcılar olsa da bizde ellerinden tutup onların isteklerini yerine getirebilsek. Bu konuda bizim hiçbir kaygımız yok. Yeter ki bize ulaşabilsinler. Sıkıntıları varsa imarda olabilir, inşaat sırasında olabilir. Çözüm üretici olmak lazım. Yoksa başka türlü fayda sağlamak mümkün olmaz diye düşünüyorum. Balıkesir’in önü çok açık. Çünkü İstanbul’da bir sanayici sabah 6’da evinden çıkıyor, 2 saatte işine gidebiliyor. Akşam da aynı durum yaşanıyor. Balıkesir’e geldiği zaman 2-2 buçuk saatte ulaşabiliyorsunuz sıkıntısız bir şekilde. Dolayısıyla günübirlik bile gidip gelse oradaki sanayici Balıkesir’i tercih etmek daha kolay olacak diye düşünüyorum.”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.