EGE GÜNDEM GAZETESİ

Yanan orman alanını öğrenciler yeşillendirdi

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Yanan orman alanını öğrenciler yeşillendirdi
9 views
07 Nisan 2018 - 0:55
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinin Küçükköy Mahallesi sınırları içindeki dünyaca ünlü turizm merkezi Sarımsaklı’da bulunan ve 3 yıl önce çıkan bir orman yangınında kül olan bölgeye öğrenciler tarafından ağaç fidanları dikildi.

Ayvalık 15 Eylül Ortaokulu bünyesindeki 6. Sınıf öğrencileri tarafından yanan ormanlık alanda 120 adet çam fidanı toprakla buluşturuldu.
Ayvalık Orman İşletme Şefliği ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Adil Sosyal Tüm Engelli Dostları (ASTED) Grubu tarafından düzenlenen etkinlikte, öğrenciler yanan bölgeye diktikleri fidanlarla yöre halkına bir hatıra ormanı bağışlamış oldu.
75 öğrencinin yanı sıra 15 Eylül Ortaokulu Müdürü Soner Suyolcu’nun ve Ayvalık Orman İşletme Şefliği personellerinden Hazım Gezer’in öncülüğünde okul öğretmenlerinin de katıldığı ağaç dikim etkinliği adeta bir şenlik havasında gerçekleşti.
Düzenlenen etkinlikle ilgili muhabirimizin sorularını yanıtlayan okulun öğrencilerinden Halil Emir Karamanlı, arkadaşlarıyla birlikte yanan orman arazisine ağaç dikmek için geldiklerini belirterek, “Bu bölge birkaç yıl önce çıkan bir yangında küle dönmüş. Bizde bugün bu alanı yeşillendirmek için buraya geldik. Büyüdüğümüzde bu alana çocuklarımızla gelip, piknik yapmayı hayal ediyoruz. Burada diktiğimiz fidanlara kendi isimlerimizi veriyoruz. Bu etkinlik bizi son derece mutlu etti. Çünkü ağaçlarda tıpkı bizim gibi birer canlı. Bu etkinlik beni son derece mutlu etti. Herkese bir dikili ağaçlarının olmasını tavsiye ederim.” dedi.
Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan ASTED’in Görme Engelli Genel Koordinatörü Namık Tuncel, 21-26 Mart arasında kutlanan Orman Haftası nedeniyle ilçe genelindeki okulların bahçelerini çiçek ve ağaçlarla donatmak istedik. Bu projemize Ayvalık Orman İşletme Şefliği, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği Daire Başkanlığı da destek verdi. İlçe merkezindeki okulların yanı sıra kırsal mahallelerdeki okullarımızda öğrencilerimiz, öğretmenler ve okul idarecileriyle birlikte bu etkinliği yürüttük. Bugün 3 yıl önce yanan bu bölgede öğrencilerimizle birlikte 120 çam fidanını toprakla buluşturarak bu etkinliğimizin finalini gerçekleştirdik. Çok mutluyuz. Destek veren herkese sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz” diye konuştu. SUAT SALGIN

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.