EGE GÜNDEM GAZETESİ

ENGELLİ HAVUZU SAKATLAR DERNEĞİ’NE TAHSİS EDİLDİ

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
ENGELLİ HAVUZU SAKATLAR DERNEĞİ’NE TAHSİS EDİLDİ
8 views
07 Nisan 2018 - 1:18
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Burhaniye Belediye Meclisi, gündemindeki 15 maddeyi görüşmek üzere 5 Nisan’da toplandı. Gündeme ilave edilen öneri doğrultusunda, Ören Mahallesi’nde mülkiyeti Burhaniye Belediyesi’ne ait olan ve geçtiğimiz sene Burhaniye Engelleri Aşıyor projesi kapsamında yapımı tamamlanan tesisin, Türkiye Sakatlar Derneği Burhaniye Şube Başkanlığı’na tahsis edilmesi kararı verildi.
Belediye Başkanı Necdet Uysal’ın başkanlığında açılan 2018 yılı Nisan ayı Olağan Meclis Toplantısı’nın ilerleyen saatlerinde Ankara’ya gitmek üzere salondan ayrılan Uysal’ın yerine, Başkan Vekili Cemil Bahadır vekâlet etti. Belediye Hizmet Binası Meclis Salonu’nda yapılan toplantıda,Ören Mahallesi’nde Burhaniye Engelleri Aşıyor projesi kapsamında, engelli vatandaşların kullanması amacıyla yapımı tamamlanan açık yüzme havuzu ve iki tenis kortu alanının,Türkiye Sakatlar Derneği Burhaniye Şube Başkanlığı’na tahsisi konusunun görüşülüp, karara bağlanması gündeme alındı.
5 YILLIĞINA VERİLDİ
Toplantıda, Türkiye Sakatlar Derneği Burhaniye Şube Başkanlığı ile 3 yıl + 2 yıl opsiyonlu olmak üzere, toplamda 5 yıl ortak hizmet protokolü yapılması konusunda Belediye Başkanlığı’na yetki verilmesi oy birliği ile kabul edildi.Yerel seçimlerden önce engelsiz Burhaniye için söz verdiklerini hatırlatan Belediye Başkanı Uysal, “Engelli vatandaşlarımızın sosyal hayatına destek vermek bizim için çok önemli bir konu. Bu doğrultuda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Kararın hayırlı olmasını temelli ediyorum” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.