ZABITA HALK SAĞLIĞI İÇİN DENETİMDE

06 Nisan 2018 Cuma, 11:49

Burhaniye Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, halk sağlığını tehdit eden konulardaki denetimlerine hız kesmeden devam ediyor. Özellikle pazartesi günleri kurulan Burhaniye Sebze ve Meyve pazarındaki kontrollerini sıklaştıran zabıta ekipleri; yıkanmadan, soyulmadan ve pişirilmeden tüketilen gıda maddelerinin satışında, esnafın gerekli hijyen kurallarına uyup uymadığı konusundaki denetimlerini titizlikle sürdürüyor.
Bisküvi, kuru yemiş ve baharat gibi yıkanmadan, soyulmadan ve pişirilmeden tüketilen gıda maddelerinin sağlıklı koşullarda kapalı olarak satılmasını sağlamak amacıyla denetimlerini sıklaştıran zabıta ekipleri, son olarak pazartesi pazarında kontroller yaptı. Açıkta satış yapan ve gerekli hijyen kurallarına uymayan koşullara sahip olduğu tespit edilen esnafı uyaran zabıta ekipleri, gıda maddelerinin üzerini kapatmayanlar hakkında cezai işlem uygularken, gerekli önlem ve tedbirleri alan esnafa da teşekkür etti. Ayrıca,pazar yerindeki tüm esnaf gıda maddelerinin üzerine fiyat etiketi koymaları konusunda uyarıldı.
HER AN HER YERDE DENETİMDEYİZ
Burhaniye Belediyesi olarak halk sağlığı konusunda titizlikle davrandıklarını vurgulayan Belediye Başkanı Necdet Uysal, hijyen kurallarına yönelik kontrol ve denetimlerin zabıta müdürlüğü ekiplerince sürekli yapıldığının altını çizdi. Uysal, vatandaşların sağlığının korunmasına dikkat çekerek, “Burhaniye Belediyesi olarak, pazar yerlerimizde halkın sağlığını tehdit edecek unsurların olup olmadığıyla ilgili denetimleri sıklıkla yapıyoruz. Kontrollerimiz yıl boyunca sürecek. Biz her an her yerde denetimdeyiz” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Powered by MOYWEB