EGE GÜNDEM GAZETESİ

Ayvalık’ta Mesut Duran Derneği’nden radyo konseri tadında müzik ziyafeti

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Ayvalık’ta Mesut Duran Derneği’nden radyo konseri tadında müzik ziyafeti
8 views
06 Nisan 2018 - 11:35
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde; Ayvalık Belediyesi Mesut Duran Müzik Derneği tarafından düzenlenen radyo sanatçıları tadındaki Türk Sanat Müziği konseri izleyenlerin adeta kulaklarının pası sildi.

Ayvalık Sanat Fabrikası’nda düzenlenen ‘Makamlar, Saz Eserleri, Şarkılar’ adını taşıyan Türk Musikisi dinletisinde, Ünlü Yazar Feyza Hepçilingirler’in de aralarında bulunduğu onlarca sanatsever hazır bulundu.
Ayvalık Belediyesi Mesut Duran Müzik Derneği Başkanı Funda Öztolan’ın solistliğini ve sunumunu üstlendiği konserde; TRT Sanatçısı Selim Gönüldaş kanun, Mustafa Kaya ney, Atalay Ünlü de ritm sazla adeta müzik ziyafeti verdi.
Segâh, Hüzzam, Acemaşiran, Saba, Huseyni, Beyati, Nihavend, Muhayyer, Sultan-ı Yegah ve Hicaz makamlarından oluşan birbirinden güzel eserin seslendirildiği konserde; Yusuf Paşa, Hayri Yenigün, Seyfettin Osmanoğlu, Dede Efendi, İbrahim Efendi, Aleko Bacanos, Büyük Osman Bey, Erol Sayan, Batrik Kıryazus, Tanburi Ali Efendi, Hüseyin Saadettin Arel, Şehzade Mehmet Osmanoğlu, Tab-i Mustafa Efendi, Neyzen Tevfik Kolaylı, Avni Anıl, Tanburi Cemil Bey, Sadettin Kaynak, Nedim Ağa, Bimen Şen, Sadi Işılay, Refik Talat Alpman, Dede Efendi, Sultan Abdülaziz ve Lavtocı Andon gibi ünlü bestekarların besteleri büyük bir başarıyla icra edildi.
Konser sonrasında izleyenler sahnedeki sanatçıları ayakta alkışladı.
Ayvalık Belediyesi Mesut Duran Müzik Derneği Başkanı Funda Öztolan, Türk Sanat Müziği’nin en ağır ve zor eserlerini, kaliteli bir dinleyici topluluğuyla ücretsiz olarak buluşturmaktan duyduğu memnuniyeti ifade ederek, benzeri konserleri sürdürmeyi planladıklarını söyledi. SUAT SALGIN

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.