Ayvalık’ta Avukatlar günü kutlandı

06 Nisan 2018 Cuma, 11:33

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde; Balıkesir Barosu’na bağlı avukatlar 5 Nisan Avukatlar Günü nedeniyle bir basın açıklaması yaptı.

Ayvalık Adalet Sarayı’nda bulunan avukatlar odasında bir araya gelen avukatları, ilçenin tanınmış ve en eski avukatlarından 80 yaşındaki Hikmet Doğan Denli ‘de yalnız bırakmadı.
Balıkesir Barosu Ayvalık Temsilcisi Avukat Kemal Tutkopar tarafından yapılan açıklamada, “Yargının kurucu unsuru durumunda olan biz avukatlar. Hiçbir dönemde iktidarların emrinde olmadık. Bundan sonra da olmayacağız” vurgusunda bulunuldu.
Avukat Tutkopar yaptığı açıklamada, “Bizim yıkılmaz bir kalemiz var. O kalenin ismi; hukuktur. Daima o kalenin içindeyiz ve içinde olacağız. Orada olduğumuz müddetçe yenilmez bir orduyuz. Yargının işlemesini, adaletin gerçekleşmesini sağlayacağız. Bunun yanında donanımlı olmak zorundayız. Kendimizi mesleki olarak yetiştirmeliyiz, geliştirmeliyiz. Ayrıca dayanışma içinde olmalıyız, birlik içinde olmalıyız. Bunun için barolarımızın güçlü olması gerekir” dedi.
Son dönemde baroları parçalanması, etkisizleştirilmesi için bir kanun tasarısının gündeme geldiğini kaydeden Avukat Kemal Tutkopar, bu girişimden derhal vazgeçilmesi gerektiğinin altını çizdi.
Baroların Türkiye olduğunu vurgulayan Avukat Tutkopar, “Barolarımız güçlü oldukça bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti daima yükselecektir” ifadelerini kullanarak, tüm meslektaşlarının Avukatlar Günü’nü kutladı.
Basın açıklamasının ardından Ayvalık Adliye Sarayı önünde basın mensuplarına topluca poz veren avukatlar, daha sonra Ayvalık Baro Temsilciliği tarafından hazırlanan ikramlar için Avukatlar Odası’na yeniden döndü. SUAT SALGIN

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Powered by MOYWEB