Çocuk gözüyle fotoğraf çektiler

05 Nisan 2018 Perşembe, 11:40

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde, örnek sosyal çalışmalarıyla tanınan İl Adım Fotoğraf Atölyesi üyesi fotoğraf sanatçıları, Ayvalık Belediyesi Zeytin Çekirdekleri Grubu bünyesindeki 20 öğrenci ile birlikte ‘Çocuk Gözüyle Ayvalık’ adını taşıyan fotoğraf ve eğitim gezisi gerçekleştirdi.

Ayvalık’ın tarihi cadde ve sokaklarında gerçekleşen etkinlikte, Zeytin Çekirdekleri grubu öğrencilerine fotoğraf çekme teknikleri öğretildi.
Marmaris Fotoğraf Festivali’nde Sosyal Sorumluluk Ödülü ve Konya Sille Sanat Sarayı tarafından özel hizmetleri nedeniyle Türkiye’de Yılın Fotoğrafçısı Ödülü alan İlk Adım Atölyesi; Uluslar arası konferans proje çalışmalarında ‘Erken Çocukluk dönemindeki Eğitim’ konularıyla Avrupa Ülke çocukları ile yaptıklar incelemelerde Ayvalık Çocuklarının da son derece başarılı olduklarını gözledikleri ve final konserine katılarak da onlara destek oldukları öğrenildi.
Kuruluşu 2014 yılında gerçekleştirilen ve 8-12 yaş grubuna Fotoğraf Sanatı Eğitimi Kitabı’nı dünyada ilk kez projelendiren eğitim bilgilerini A.N. Serdar Akyar ve resimlerini de Emel Sezer öncülüğündeki grubun Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer’in en önemli sosyal sorumluluk projesi olarak nitelendirilen Zeytin Çekirdekleri’ne verdikleri bu anlamlı destek vatandaşlar tarafından da takdirle karşılandı. SUAT SALGIN

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Powered by MOYWEB