EGE GÜNDEM GAZETESİ

Aydın Şensal Ayvalık Ticaret Odası başkanlığına aday olduğunu açıkladı

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Aydın Şensal Ayvalık Ticaret Odası başkanlığına aday olduğunu açıkladı
12 views
05 Nisan 2018 - 11:39
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde, ilçenin genç işadamlarından Aydın Şensal da, 14 Nisan’da yapılacak olan Ticaret Odası (ATO) Başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

Şensal, ilçe merkezindeki Cumhuriyet Meydanı’nda ATO’nun yönetimine aday olan yönetici arkadaşlarıyla birlikte Atatürk Anıtı önünde topluca fotoğraf çektirerek, seçimlerde son derece iddialı olduklarını mesajlarını verdi.
Cumhuriyet Meydanı’nın ardından ATO yönetimine aday olan arkadaşlarıyla birlikte, ilçe merkezinden Ferahi Evler Butik Otel’e kadar olan yaklaşık 1 kilometrelik mesafeyi halkın içinde yürüyerek kat eden genç işadamı Şensal ve arkadaşları burada yaptıkları basın toplantısıyla ATO yönetimine aday olduklarını resmen açıkladı.
Ayvalık Ticaret Odası’nın kurucularından olan Ziya Şensal’ın oğlu ve halen ATO’nun yönetiminde de yer alan Aydın Şensal yaptığı basın açıklamasına; Suriye’de süren Zeytin Dalı Harekâtı’nda Türk Milleti’nin ve vatan topraklarının bütünlüğü için düşen Mehmetçikleri rahmet ve minnetle anarak, yaralı askerlere de acil şifalar dileyerek başladı.
Kendisini tanıtan ATO Başkan Adayı Aydın Şensal, “1976 yılında İzmir’de dünyaya geldim. İlk, orta ve lise eğitimimi Ayvalık’ta tamamladım. Ardından önce Süleyman Demirel Üniversitesi Elektrik Bölümü’nü ve sonrasında Doğu Akdeniz Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü’nü bitirdim. Vatani görevimi de yerine getirdikten sonra, 1940 yılından bu yana zeytin ve zeytinyağı sektöründe faaliyet gösteren aile şirketimizin “3. Kuşak” temsilcisi olarak iş hayatına atıldım. Ayrıca Altınova’da çiftçilik faaliyetlerimi sürdürüyorum. Evliyim ve iki çocuk babasıyım” ifadelerini kullandı.
Özel işlerinin yanı sıra farklı alanlarda ülkesine, kentine ve sektörüne yararlı olmaya çalıştığını vurgulayan Aydın Şensal, “Ayvalık Ticaret Odası’nda Meclis üyesiyim. Aynı zamanda Zeytinyağı Meslek Komitesi’nin başkanlığını yapıyorum. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nde delegeyim. Ayvalık Ticaret Odası’nın bünyesinde yer alan Zeytinyağı Duyusal Analiz Laboratuvarı’nda panelistlik görevimi sürdürüyorum. 2006 yılında kurduğumuz Ayvalık Zeytin Üreticileri Derneği başkanlığını yanı sıra Ege Zeytin ve Zeytinyağı İhracatçıları Birliği’nde Denetim Kurulu, geçen yıl kurduğumuz Edremit Körfezi Zeytin ve Zeytinyağı Üreticileri Dernekler Federasyonu’nda da Yönetim Kurulu üyesiyim. Ayrıca Ayvalık Gıda İhtisas Organize Bölgesi müteşebbis heyetinde kurucu üye olarak yer almaktayım. Bütün bu görevlerimin ve çalışmalarımın kazandırdığı birikimle bugüne kadar Ayvalık’ımızı özellikle sektörüm konusunda farklı platformlarda en iyi şekilde temsil ettiğime inanıyorum” dedi.

TEMEL İLKELERİYLE HEDEFLERİNİ AÇIKLADI
Hem dünyada hem ülkemizde siyaset, ekonomi ve güvenlik alanlarında sıkıntılı bir süreçten geçildiğinin altını çizen Şensal, “Mevcut durum yarınlarımız için sıkı bir dayanışma içinde olmamızı ve mutlaka geleceğe odaklanmamızı gerektiriyor. İşte, Ayvalık Ticaret Odası’nın kıymetli üyelerine, sanayicilerimize, girişimcilerimize bu bilinçle ve kararlılıkla ve tüm enerjimizle hizmet etmeyi amaçlıyoruz. Yeri gelmişken, temel ilkelerimizi ve hedeflerimizi şu şekilde sıralayabilirim;
-Öncelikle herkese eşitlik içinde hizmet sunacağız. Tüm üyelerimizle yüz yüze iletişim içinde olmaya dikkat edeceğiz. Üyelerimiz için hem sosyalleşebilecekleri hem bir araya gelip ortak iş görüşmelerini ve toplantılarını yapabilecekleri ATO lokalini hayata geçireceğiz.
-İş hayatında yaşanan pazar rekabeti ya da finansmana erişim gibi sorunlar söz konusu olduğunda daima çözüm ortağı olacağız. Üyelerimizin devlet desteklerinden yararlanabilmeleri için bünyemize danışmanlar alacağız, Bankalarla özel protokoller gerçekleştirerek yatırımcılarımıza düşük faizli kredi imkânı sağlayacağız.
-Bölgemizin en büyük sorunu olan ara eleman eksikliğini gidermek için İstihdam Köyü projemizi hayata geçirip 150 ana başlıkta ara eleman yetiştireceğiz. Bu yolla yaratılacak istihdam sayesinde genç insanımızın dışa göç etme mecburiyetinin önüne geçmiş olacağız.
ATO olarak her sektörün gelişmesi amacıyla sadece kentimizdeki değil, bölgemizdeki üniversitelerle ortak projeler hazırlayıp AR-Ge merkezi ve Tekno Park projelerini hayata geçireceğiz.
-Tüm meslek grupları için ‘birleştirici’ çalışmalar gerçekleştireceğiz. Kurucu ortağı olduğumuz Ayvalık Gıda OSB’den edindiğimiz tecrübe ile. Mobilya, İnşaat Malzemeleri ve Makine meslek dallarına yönelik Küçük İhtisas Organize Sanayi Bölgeleri kuracağız. Yurtdışında ki önemli Tur Operatörleriyle temasa geçip Kültür ve gurme Turizm programları hazırlayacağız. Özellikle sektörün en önemli turizm fuarlarından Berlin, Moskova ve İstanbul Fuarlarına katılıma önem verip özel projeler hazırlayacağız. Ayvalık’a gelen turistler için de ‘Ayvalık Parmaklarımın Ucunda.’ Projesiyle, gezginler akıllı telefonlarına indirecekleri bu uygulama sayesinde Ayvalık’la ilgili A’dan Z’ye tüm bilgilere hızla ulaşabilecek, tüm sorularının kapsamlı cevaplarını bulabilecek.
Özetle, Ayvalık Ticaret Odamızı sadece üye ihtiyaçlarını karşılayan bir kurumdan öte, Ayvalık genelinin sorunlarına çözüm önerileri getiren bir kurum haline getireceğiz” ifadelerini kullandı.

“HİZMET İÇİN YARIŞMAK ERDEMDİR”
14 Nisan 2018 Cumartesi günü yapılacak seçimin Ayvalık Ticaret Odası’na yakışır şekilde barış, dostluk ve huzur ortamında gerçekleşmesini ve hem seçim sürecinin hem de sonucunun hayırlı olmasını dileyen Aydın Şensal, “Ayrıca ‘Hizmet için yarışmak erdemdir’ düşüncesiyle, diğer listedeki arkadaşlarımıza ve Başkan adayı Sayın Ali Gür kardeşimize de başarılar dilerim” diye konuştu.

ŞENSAL, LİSTESİNİ DE AÇIKLADI
14 Nisan’da Ayvalık Ticaret Odası Başkanlığı’na adaylığını açıklayan Aydın Şensal’ın listesinde ise şu isimler yer aldı;
“Mehmet Çelikel, İbrahim Mustafa Cömert, İsmail Müderrisoğlu, Çetin Kaya Kürlek, İbrahim Ustalı, Melek Pircivan, Emre Tuğrul, Murat Otan, Cüneyt Çaldıran, Figen Etkin, Ayşegül Çalışkan, Ahmet Feridun İpar, Sezai Uzbasan, Sabri Aydoğan, Mehmet Ata Seyhan, Fatma Serap Yüksel, İsmail Kocabıyık, Cafer Çaylan, Hüseyin Alpsoy, Aziz Arslan, Hasan Tavşan, Atıf Özbek, Gökberk Başkurt, Aydın Hatip, Ömer Günsoy, Erdoğan Karayaz, Mustafa Büyükçıvgın, Üzeyir Uğur El, Barbaros Fatih Saraçoğlu, Hasan Fehmi Ertem, Serap Kandiye, Hatice Banugül Bellibaş, Recep Karabulut, Abdurrahman Türkyılmaz, Zeynep Ayfer Gürel, Tuğba Özcan, Hüseyin Şalmanlı, Erkan Nandioğlu, Özgün Uygun, Haşim Öz, Barış Çimenbiçer, Rıfat Varil, Cem Vidinlisan, Hayriye Aydın, Celal Aytan, Levent İhsan Billurcu, Raşit Kandemir, Sacide Leyla Süner, Nihat Uzun, Namık Zafer, Fatma Ayaz, Tülay Lale, Kemal Çalışkan, Nalan Mesrure Hak, Öykü Şenhan, Salih Doğan, Hüseyin Merih Onay, Onur Tunç, Ahmet Polat, Bülent Şensal, Hüseyin Karayelli, Göksel Gülbiçen, Sevda Anak, Ali Akkuş ve Esalet Alan” SUAT SALGIN

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.