EGE GÜNDEM GAZETESİ

DENİZLERDEN SONRA SIRA PLAJLARDA

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
DENİZLERDEN SONRA SIRA PLAJLARDA
5 views
04 Nisan 2018 - 11:02
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Yaz sezonunun yaklaşmasıyla birlikte, Burhaniye Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, vatandaşların denize daha rahat girmelerini ve plajların temiz kalmasını sağlamak amacıyla, yıllardır mavi bayrak dalgalanan plajlarında temizlik çalışmalarını başlattı.
Geçtiğimiz günlerde Ören sahil şeridinde deniz temizliklerine start veren Burhaniye Belediyesi, plaj ve kum temizlikleri için de mesaiye başladı. Uzun yıllardır mavi bayrağa sahip denizi ve bakımlı plajlarıyla her sene tatilcilerden tam not alan, 21 kilometre sahil şeridine sahip Burhaniye’de, plaj kumlarının havalanması ve otlardan arındırılması için yapılacak sürülme ve düzleme çalışmaları, ilk olarak Ören sahil şeridinde başladı. Belediye Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerince yürütülen çalımalar kapsamında plaj kumları üç defa sürüldükten sonra,eleme işlemine geçilecek.
Burhaniye Belediyesi olarak ilçe sahillerinde mavi bayraklı plajlar için belirlenen kriterleri sağlamanın ve sürdürüyor olmanın gururunu yaşadıklarını söyleyenBelediye Başkanı Necdet Uysal, “Mavi bayraklı sahillerimizde, kış aylarında oluşan kirliliğinin giderilmesi için belediye olarak elimizden gelen hassasiyeti ve sorumluluğu gösteriyoruz. Her sene aldığı mavi bayraklarla turizm kenti olduğunu tescilleyen Burhaniyemiz’de sahil bakımına da büyük önem veriyoruz.Temizlik İşleri Müdürlüğümüz, daha temiz bir Burhaniye için gece gündüz demeden çalışıyor. Yaz sezonunda vatandaşlarımızın rahatça denize girebilmeleri için temizlik çalışmalarımızı titizlikle yürütüyoruz” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.