Ayvalık’ta 62 göçmen Sahil Güvenlik’ten kaçamadı

04 Nisan 2018 Çarşamba, 10:58

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde, yasa dışı yollarla Yunanistan’ın Midilli Adası’na gitmek isteyen 62 Suriyeli göçmen Ayvalık Sahil Güvenlik Komutanlığı’na bağlı ekipler tarafından yakalandı.

Alınan bilgiye göre; sabah saat 03.20’de, Sahil Güvenlik Ege Deniz Harekât Merkezi “ALO-158” tarafından Ayvalık Sarımsaklı Tuzla mevkisinde düzensiz göçmen grubunun çıkış yaptığının belirlenmesi üzerine harekete geçen Ayvalık Sahil Güvenlik Komutanlığı bünyesindeki TCSG-8 botu, bölgede görev yapan Sahil Güvenlik helikopteri ile irtibat halinde gerçekleşen bir operasyonla 62 Suriye uyruklu düzensiz göçmeni Ege Denizi üzerinde kıskıvrak yakaladı.
Çoğunluğu çocuk ve kadınlardan oluşan 62 Suriyeli göçmen, Cunda Adası’nda bulunan Ayvalık Sahil Güvenlik Komutanlığı’na getirildi.
Kılık kıyafetleri ıslak olan göçmenlere Sahil Güvenlik ekipleri tarafından su yiyecek ve giyecek gibi insani yardımların yapılan 62 göçmen daha sonra yasal işlemlerinin yapılması için Ayvalık İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne teslim edildi.
62 göçmene ilaç, yiyecek ve içecek yardımlarının polis memurları tarafından yapıldığı göçmenlerin yasal işlemlerinin ardından Balıkesir Göç İdaresi Merkezi’ne gönderileceği öğrenildi. SUAT SALGIN

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Powered by MOYWEB